یاد بگیرید چگونه از اسفنج بیوتی بلندر استفاده کنید

یاد بگیرید چگونه از اسفنج بیوتی بلندر استفاده کنید

16 مهر 1398

بارها برایتان پیش آمده است که هنگامی که خواستید فاندیشن را توسط براش یا انگشتان دستتان روی پوستتان بزنید لکه لکه شده است و ظاهری ناخوشایند به شما داده است. برای داشتن آرایشی یکنواخت و یکدست نیازمند استفاده از محصولاتی مثل بیوتی بلندر هستید که آرایشی زیبا را برای شما به ارمغان آورد. پد اسفنجی بیوتی بلندر توسط یک میکاپ آرتیستی به نام Rea Ann Silva برای اطمینان از یکنواخت بودن پوشش طبیعی آرایش اختراع شد. برای استفاده از این پدها نیاز دارید که اصولی را یاد بگیرید. از این اسفنج صورتی روشن، برای استفاده از فاندیشن، رژگونه کرمی، مرطوب کننده و سایر لوازم آرایشی برای گرفتن یک نتیجه‌ی عالی استفاده می‌شود.


بخش اول آماده کردن بیوتی بلندر


۱. اسفنج را با آب مرطوب کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می‌توانید در استفاده از بیوتی بلندر مرتکب شوید این است که از اسفنج خشک برای زدن محصولات مراقبت از پوست و آرایشی استفاده کنید. قبل از استفاده حتماً آن را زیر شیر آب بگیرید تا کاملا خیس شود، زیرا باعث می‌شود که اسفنج منبسط شود، با خیس کردن اسفنج این اطمینان را به شما می‌دهد که مواد آرایشی زیادی جذب اسفنج نخواهد شد.

 • شما می‌توانید از آب گرم یا سرد برای خیس کردن بیوتی بلندر استفاده کنید، اما در صورت استفاده از آب سرد، احساس بیشتری خواهید داشت.
 • اگر هنگام استفاده از اسفنج به شیر آب دسترسی نداشتید، می‌توانید آن را با یک بطری اسپری آب مرطوب کنید یا حتی می‌توانید از اسپری تنظیم کننده‌ی مورد علاقه خود برای مرطوب کردن بیوتی بلندر خود استفاده کنید.

گرفتن اسفنج بیوتی بلندر زیر شیر آب

۲. برای گرفتن آب اضافی، پد اسفنجی را فشار دهید

هنگام استفاده از بیوتی بلندر باید اسفنج شما حالتی نم‌دار داشته باشد ولی نباید آب از آن چکه کند، در این صورت باید اسفنج را آرام فشار دهید تا آب اضافی داخل اسفنج خارج شود.

 • بیوتی بلندرها، اسفنج‌های کاملا ظریف هستند، بنابراین برای گرفتن آب اضافی آن‌ها نباید آن را بپیچانید چرا که باعث می‌شود اسفنج شما پاره شود.
 • شما می‌توانید هنگام فشار دادن اسفنج آن را در یک حوله یا دستمال کاغذی بپیچانید، زیرا این کار به جذب آب اضافی درون اسفنج کمک می‌کند.

گرفتن آب اضافی اسفنج بیوتی بلندر

۳. در صورت نیاز اسفنج بیوتی بلندر را خیس کنید

اگر می‌خواهید کامل آرایش کنید، ممکن است متوجه شوید که اسفنج شما هنگام استفاده در حال خشک شدن است. برای اطمینان از اینکه یک نتیجه بی عیب و نقص از اولین مرحله تا آخرین مرحله‌ی آرایش خود داشته باشید بایستی یک بطری اسپری آب کنار خود داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید به راحتی اسفنج را مرطوب کنید.

 • برای مرطوب کردن اسفنج بیوتی بلندر خود کافی‌است آب را به اسفنج اسپری کنید.

خیس کردن اسفنج بیوتی بلندر با اسپری آب


بخش دوم آرایش کردن با بیوتی بلندر


۱. اسفنج را به مواد آرایشی‌تان آغشته کنید

از بیوتی بلندر برای استفاده از فاندیشن، کانسیلر، رژگونه، هایلایتر یا هر نوع آرایش صورت به کار برده می‌شود. شما باید اسفنج مرطوب را در وسیله‌ی آرایش‌تان بزنید. اگر ضربه‌ی شما محکم باشد باعث می‌شود که مقدار زیادی از مواد آرایشی به اسفنج آغشته شود. همینطور اگر کم ضربه بزنید ممکن است مواد آرایشی به اسفنج جذب نشود.

 • برای محصولات آرایشی مانند فاندیشن، مرطوب کننده رنگی، بی بی کرم یا کانسیلر مقداری از آن را در پشت دست خود قرار دهید و اسفنج را بر روی آن به صورت ضربه‌ای بزنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، مواد آرایشی را مستقیماً روی بیوتی بلندر نزنید.
 • برای محصولات آرایشی که کاملاً فشرده هستند، مانند رژگونه یا هایلایتر، می‌توانید اسفنج را مستقیماً درون محصول آرایشی به صورت ضربه‌ای بزنید.
 • برای محصولات پودری که دارای بافتی سبک هستند مانند پودر تنظیم کننده، مقداری از آن را داخل درب آن بریزید و اسفنج را درون آن به صورت ضربه‌ای بزنید.
 • برای وسایل آرایشی که در نواحی‌های بزرگی از صورت از جمله فاندیشن یا رژگونه استفاده می‌شوند، باید قسمت زیرین اسفنج که حالتی گرد دارد را داخل آن فشار دهید تا به مواد آغشته شود.
 • برای وسایل آرایشی که در نواحی کوچک صورت از جمله کانسیلر در زیر چشم یا هایلایتر در امتداد گونه‌ها به کار برده می‌شود، انتهای تیز اسفنج را درون مواد آرایشی بزنید.

فرو بردن اسفنج بیوتی بلندرداخل کرم پودر

۲. اسفنج را روی صورت خود بزنید

هنگامی که مقداری از مواد آرایشی را به اسفنج آغشته کرده‌اید، قسمت گرد اسفنج را روی پوست خود به صورت ضربه‌ای بزنید تا تا آرایش روی صورتتان اعمال شود. اسفنج را روی صورت خود نکشید، بلکه آن را روی پوستتان به آرامی ضربه بزنید و یا آن را آرام بر روی صورت خود فشار دهید تا یک میکاپ بی‌عیب و نقصی داشته باشید.

 • اسفنج را روی پوست خود ضربه بزنید تا همه‌ی مواد آرایشی به طور یکنواخت پخش شوند. ممکن است در برخی نواحی نیاز به چند ضربه داشته باشید تا آرایش‌تان کامل شود.
 • لازم نیست که اسفنج را خیلی محکم روی پوست‌تان فشار دهید بهتر است که به آرامی ضربه بزنید تا مواد آرایشی بر روی پوست شما اعمال گردد.

ضربه ای زدن اسفنج بیوتی بلندر روی صورت

۳. برای اعمال آرایش در نواحی کوچکتر از انتهای تیز اسفنج استفاده کنید

برای استفاده از فاندیشن یا کانسیلر زیر چشم، اطراف بینی، دور لب و یا در نواحی کوچک دیگر، لبه تیز اسفنج را بر روی پوست خود فشار دهید. برای اطمینان از این که آرایش کاملاً روی پوست شما قرار گرفته است بهتر است کمی بیشتر آن را فشار دهید.

استفاده ازاسفنج بیوتی بلندر زیر چشم

۴. پس از استفاده اسفنج را بشویید

از آنجا که اسفنج بیوتی بلندر بسیار جاذب است، می‌تواند محلی برای رشد باکتری‌ها باشد. برای اینکه دفعه‌ی دیگر بخواهید از آن استفاده کنید و تمیز باشد، همیشه سعی کنید پس از هر بار استفاده، آن را بشویید تا در صورت نیاز همیشه آماده باشد.

 • بیوتی بلندر یک اسفنج مایع و یک اسفنج جامد را به طور خاص برای شستن اسفنج شما طراحی کرده است.
 • اگر از نظر هزینه مشکل ندارید، می‌توانید اسفنج خود را با یک مایع ظرفشویی بدون عطر و ضد باکتری بشویید. همچنین یک صابون ضد باکتری برای تمیز کردن یک بیوتی بلندر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • برای شستن، اسفنج را با آب گرم مرطوب کنید و مقداری صابون یا پاک کننده را به آن آغشته کنید. یک کف درست کنید و شستشو را تا زمانی که اسفنج کامل پاک نشده است ادامه دهید.
 • اگر لکه‌ای روی اسفنج شما وجود دارد که با شستن پاک نمی‌شود، آن را در یک مخلوط صابون مایع و آب گرم یک شب بخیسانید. اگر مواد آرایشی هنوز از اسفنج خارج نشده است، سعی کنید قبل از شستن آن را با یک روغن ضعیف مانند روغن بچه امتحان کنید. روغن بچه می‌تواند به مواد آرایشی که در اسفنج باقی‌مانده است کمک زیادی می‌کند.
 • اجازه دهید پس از شستن بیوتی بلندر در معرض هوا خشک شود.

شستن اسفنج بیوتی بلندر


بخش سوم ترکیب آرایش با بیوتی بلندر


۱. آرایش را روی صورت خود به صورت نقطه نقطه بزنید

استفاده کردن از بیوتی بلندر به صورت ضربه‌ای در یکسری از محصولات مانند کانسیلر که یک تیوپ و یک قلم دارند ممکن است برایتان کمی سخت باشد. در این صورت، مواد آرایش را مستقیماً بر روی ناحیه(هایی) از پوست که می‌خواهید آن را میکاپ کنید، قرار دهید.

 • با استفاده از مقدار کمی از آرایش شروع به کار کنید و در صورت لزوم فقط آن را افزایش دهید. اسفنج مواد آرایشی را کاملاً مخلوط می‌کند، بنابراین مقدار کمی می‌تواند نواحی زیادی را پوشش دهد.

استفاده از کانسیلر روی پوست

۲. بیوتی بلندر را روی آرایش به آرامی بکشید

هنگامی که آرایش بر روی پوست شما به صورت نقطه نقطه شد، اسفنج مرطوب را به آرامی روی پوستتان بکشید تا کاملا مخلوط شود. اگر نگران هستید که آرایشتان در برخی از نواحی بیش از حد پخش شده است بهتر است از انتهای اسفنج بیوتی بلندر استفاده کنید.

 • از آنجا که اسفنج هنگام پخش کردن آرایش مقداری از مواد آرایشی را از روی صورتتان بر می‌دارد، مراقب باشید که بیوتی بلندر را روی قسمت‌های دیگر صورت فشار ندهید چرا که ممکن است آرایش‌تان را تغییر دهد.
 • برای یکنواخت کردن آرایش‌تان، اسفنج را روی ناحیه‌ی مورد نظر بچرخانید. اگر آرایشی را از قبل با بیوتی بلندر انجام داده‌اید، در صورتی که روی پوستتان لکه‌های آرایشی باقی‌مانده است برای اینکه این نواقص برطرف کرد اسفنج را به پهلو روی ناحیه‌ی مورد نظر بچرخانید تا برطرف گردد.

محو کردن آرایش با اسفنج بیوتی بلندر

۳. برای یکپارچه شدن آرایش، اسفنج را روی ناحیه‌‌ی مورد نظر بچرخانید

هنگامی که روی آرایش‌تان از مواد آرایشی دیگری استفاده می‌کنید ممکن است که پوسته پوسته و یا ترک‌خورده به نظر برسد. برای برطرف کردن آن باید گوشه‌ی اسفنج را روی نواحی مورد نظر بکشید تا برطرف گردد.

 • چرخاندن گوشه‌ی بیوتی بلندر و کشیدن آن در نواحی مورد نظر یک مرحله نهایی ایده‌آل برای آرایش شماست. مهم نیست که آرایش شما چگونه است. این اطمینان به شما داده می‌شود که آرایش به طور کامل روی پوست شما مخلوط می‌شود و هیچ‌گونه لکه‌ای روی آن باقی نمانده است.
 • درست مانند وقتی که از بیوتی بلندر خود برای اعمال آرایش خود استفاده می‌کنید، حتماً بعد از اتمام آرایش، اسفنج خود را بشویید تا برای استفاده‌ی بعدی آماده باشد.

چرخاندن اسفنج بیوتی بلندر روی صورت


بخش چهارم اشتباهات آرایشی خود را با بیوتی بلندر پاک کنید


۱. با یک اسفنج تمیز و خشک شروع کنید

در حالی که شما همیشه باید برای استفاده از محصولات آرایشی و مراقبت از پوست از یک بیوتی بلندر استفاده کنید. قبل از اینکه اشتباهات آرایشی‌تان را پاک کنید، مطمئن شوید که اسفنج شما تمیز و کاملاً خشک است.

 • داشتن یک بیوتی بلندر اضافی کمک زیادی به شما می‌کند. با یکی از آن‌ها که مرطوب است می‌توانید آرایشتان را اعمال کنید و اسفنج دیگر که خشک است برای تمیز کردن اشتباهات آرایشی از آن می‌توانید استفاده کنید.

استفاده از اسفنج تمیز به جای اسفنج کثیف برای آرایش

۲. بیوتی بلندر را روی نواحی که مقدار زیادی مواد آرایشی دارند، بکشید

 •  اگر بیش از حد رژگونه یا برنز کننده استفاده کرده‌اید، اسفنج را روی نواحی مورد نظر بکشید تا کم رنگ شوند. از آنجا که اسفنج خشک است، مقدار زیادی آرایش را انتخاب برمی‌دارد و به صورت شما جلوه‌ای طبیعی‌تر می‌بخشد.

کشیدن اسفنج بیوتی بلندر روی رژگونه

۳. اسفنج را روی نواحی که آرایش بیش از حد دارند بکشید

اگر شما بیش از حد فاندیشن، کانسیلر یا پودر تثبیت کننده استفاده کرده‌اید، می‌توانید از اسفنج خشک برای برداشتن برخی از مواد آرایشی استفاده کنید. گوشه‌ی اسفنج را روی قسمت‌هایی که دارای بافتی ضخیم است و بیش از حد آرایش دارند بکشید. با اینکار مقدار اضافی آرایش برداشته می‌شود.

 • شما می‌توانید از این تکنیک برای صاف کردن فاندیشن‌ تکه تکه شده و یا خطوط اطراف صورت‌تان استفاده کنید.

چرخاندن اسفنج آرایشی روی آرایش


بخش پنجم استفاده از بیوتی بلندرهای مخصوص


۱. محصولات مراقبت از پوست را با یک بیوتی بلندر سفید بمالید

 این اسفنج برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست و اطمینان از جذب کامل آن‌ها روی پوستتان ایده‌آل است. با این وجود، برای گرفتن بهترین نتیجه، از یک بیوتی بلندر خالص که رنگ آن سفید است، استفاده کنید. با این کار هیچ رنگی که باعث تحریک پوست شما شود روی پوستتان باقی نمی‌گذارد.

 • قبل از استفاده از مرطوب کننده، سرم، ضد آفتاب و یا سایر محصولات دقیقاً همانند وقتی که می‌خواهید آرایش کنید بیوتی بلندر خود را خیس کنید. به این ترتیب، محصولات مراقبت از پوست شما هدر نمی‌روند زیرا اسفنج به همان اندازه جذب نمی‌کند..

استفاده از پد بیوتی بلندر سفید روی پوست

۲. برای اعمال برنزه کننده پوست خود از یک میکروبیوتی سیاه استفاده کنید

برای برنزه کردن صورتتان با استفاده دست و یا دستکش برای پخش کردن آن به صورت یکنواخت ممکن است برایتان کاری سخت باشد. اسفنج که وظیفه‌ی اعمال کردن برنزه کننده روی پوست شما را دارد و باعث می‌شود رنگ به صورت یکسان در پوست شما اعمال شود.از بیوتی بلندر و بادی بلندر که سیاه رنگ هستند استفاده کنید و باعث می‌شوند که لکه نگیرند.

 • بیوتی بلندر سیاه همچنین برای استفاده از برنزرهای تیره و فاندیشن‌هایی با دوام طولانی مدت ایده‌آل است. هنگام استفاده از بادی بلندرها توجه کنید که شستن این دسته از بیوتی بلندرهای سیاه از بلندرهای معمولی سخت‌تر است.

استفاده از بیوتی بلندر مشکی

۳. جزئیات کار را با یک میکرو مینی بلندر انجام دهید

 در حالی که انتهای تیز اسفنج به اندازه کافی کوچک است که داخل گوشه‌ها برود، اما همیشه دقت لازمی که مدنظرتان است را به شما نمی‌دهد. میکرو مینی بلندر گزینه بهتری است زیرا ¼  اندازه اصلی‌اش است. از میکرو مینی بلندر برای اعمال کردن کانسیلر در زیر چشم استفاده کنید. کانسیلر زیر چشم را با پودر تنظیم کنید یا صورت‌تان را کانتور و یا هایلایت کنید تا برجسته‌تر به نظر برسد.

 • همچنین می‌توانید از یک میکرو مینی بلندر برای کشیدن سایه چشم نیز استفاده کنید.

استفاده از میکرو مینی بلندر

بیشتر بخوانید: چگونه سایه چشم خود را ماندگارتر کنیم؟