چگونه سایه چشم‌تان را ماندگارتر کنید؟

چگونه سایه چشم‌تان را ماندگارتر کنید؟

21 مهر 1398

زمان زیادی لازم است تا سایه چشم خود را با روش درست استفاده کنید و نتیجه‌ای که می‌خواستید را دریافت کنید اما اگر مراحل درست را برای استفاده از سایه چشم رعایت نکنید، ممکن سایه چشم شما بعد از چند ساعت کار سخت شروع به کمرنگ شدن کند. آسان‌ترین راه برای اطمینان از ماندگاری دلخواه سایه چشم خود این است که قبل از استفاده از سایه چشم، با استفاده از پرایمر و کانسیلر پشت چشم خود را زیرسازی کنید. همانقدر که بوم تمیز در نقاشی موثر است، تمیز و مرطوب کردن پوست قبل از آرایش روز و شب نیز مهم است. در این مقاله می‌خوانیم:


بخش اول پوست خود را آماده کنید


1. صورتتان را بشویید

اگر کارتان را با صورت تمیز و شاداب شروع کنید، آرایشتان ماندگاری بیشتری خواهد داشت و به دوام بیشتر آرایش کمک می‌کند و از جمع شدن و ماسیده شدن آرایش شما جلوگیری می‌کند.

  • صورتتان را خیس کنید و مقداری از مایع شست و شوی صورت را در دستان خود بریزید. کف دستانتان را به یکدیگر بمالید تا ژل کف کند سپس به آرامی آن را به مدت 30 ثانیه روی صورت خود به صورت دایره‌وار ماساژ دهید.
  • اگر آرایش غلیظ می‌کنید از ژل شست و شوی صورت و اگر پوستتان نیاز به آبرسانی دارد از کرم شست و شوی صورت استفاده کنید.

استفاده از ژل شستشوی صورت

2. صورتتان را آبکشی و خشک کنید

دستانتان را با آب تمیز پر کنید و مایع تمیز کننده را از صورت خود بشویید. هنگامی که کاملاً مایع تمیز کننده صورت را شستید، با حوله‌ای تمیز به آرامی به پوست صورت خود ضربه بزنید. حتماً کمی پوست خود را مرطوب نگهدارید و آن را کامل خشک نکنید.

شستن و خشک کردن صورت

3. از تونر و مرطوب کننده استفاده کنید

قبل از اینکه پوستتان کامل خشک شود، محصول مورد علاقه خود که پس از شست و شوی صورت استفاده می‌کنید را به صورت خود بزنید. این محصولات می‌تواند شامل سرم، کرم دور چشم، تونر و مرطوب کننده باشد.

استفاده از سرم - تونر - کرم مرطوب کننده و کرم دور چشم


بخش دوم زیرسازی را انجام دهید


1. مواد زیرسازی را انتخاب کنید

قسمت مهم دیگر، از اینکه مطمئن شوید، آیا سایه چشم شما ماندگاری بالایی دارد یا نه این است که پشت چشم خود را زیرسازی کنید تا آرایش روی آن بماند. ابتدا سایه به راحتی روی چشم شما می‌ماند اما با گذشت زمان چرب، تیره و کم‌رنگ می‌شود. اما اگر مرحله زیرسازی را انجام دهید، سایه چشم به خوبی روی آن دوام می‌آورد یعنی ماندگاری بیشتر خواهد داشت و به نظر درخشان‌تر می‌رسد. مواد زیرسازی معروف شامل پرایمر، کانسیلر و فونداسیون و خط چشم است.

لوازم آرایش - پرایمر - کانسیلر - خط چشم - فاندیشن

2. از پرایمر استفاده کنید

دقیقاً به همان اندازه‌ای که رنگ کردن دیوار نیاز به زیر سازی دارد، سایه چشم هم قبل از استفاده نیاز به پرایمر دارد. حتماً از پرایمر بدون روغن که مخصوص چشم است، استفاده کنید.

  • برای هر کدام از چشم‌ها به اندازه یک نخود پرایمر بزنید و از انگشت خود یا براش برای پخش کردن لایه‌ای نازک از پرایمر روی تمام پشت چشم و زیر چشم استفاده کنید.
  • چند ثانیه قبل از سایه زدن صبر کنید تا پرایمر خشک شود.

مالیدن پرایمر سایه چشم پشت پلک

3. از فونداسیون یا کانسیلر استفاده کنید

کانسیلر مایع بدون روغن یا فونداسیون را می‌توانید به عنوان جایگزینی برای پرایمر استفاده کنید. لایه نازکی از کانسیلر یا فونداسیون را مانند پرایمر روی پشت چشم خود بزیند سپس اجازه دهید تا به مدت چند ثانیه بماند. بعد از آن لایه نازکی از پودر صورت روی کانسیلر بزنید.

  • استفاده از کانسیلر کمک می‌کند تا قرمزی و رگ‌ها را بپوشانید و اگر می‌خواهید سایه چشم بزنید این مرحله مهم است.‎
  • حتماً از کانسیلر یا فونداسیونی استفاده کنید که روشن‌تر از رنگ پوست خودتان است تا چهره شما همگون شود.

استفاده از فاندیشن پشت پلک

4. خط چشم بکشید

از خط چشم سفید یا خط چشمی که هم رنگ سایه‌تان است، استفاده کنید اینگونه رنگ سایه شما یک‌دست و غلیظ می‌شود. از نزدیک خط مژه شروع کنید سپس خط چشم را کامل روی پلک خود تا چین و چروک‌های پلک بشکید.

  • خط چشم را به آرامی با استفاده از انگشت خود محو کنید.
  • هنگامی که سایه چشم خود را زدید حتماً آن را به آرامی و با استفاده از خط چشم روی زیرسازی که قبلاً انجام داده‌اید، فشار دهید.

کشیدن خط چشم


بخش سوم از سایه چشم استفاده کنید


1. ابتدا از کرم سایه استفاده کنید

برای اینکه تا جایی که ممکن است سایه چشم خود را ماندگاتر کنید، ترکیبی از کرم و پودر سایه روی سطح زیرسازی شده پشت چشم خود بزنید. با کرم سایه شروع کنید و آن را با براش روی پلک، خط مژه و چین و چروک پلک بزنید.

  • اگر می‌خواهید از چند رنگ سایه استفاده کنید، رنگ‌های مختلف کرم و پودر سایه را امتحان کنید تا ببینید چطور ترکیب می‌شوند و با چه رنگ‌هایی همخوانی دارند.

مالیدن کرم سایه چشم با دست

2. از پودر سایه استفاده کنید

برس تمیز سایه را درون پودر سایه فرو کنید و اضافه آن را بتکانید. لایه‌ای از پودر سایه را روی کرم سایه بزنید.

  • هنگامی که سایه چشم را زدید، می‌توانید از خط چشم و سپس از ریمل استفاده کنید. برای بهترین نتیجه و جلوگیری از لکه دار شدن سایه از خط چشمی که سریع خشک می‌شود استفاده کنید.

استفاده از پودر سایه با براش

3. از اسپری فیکساتور آرایش استفاده کنید

در آخر استفاده از یک اسپری فیکساتور روی سایه چشم خود را در نظر داشته باشید تا آرایش شما را فیکس کنید و به ماندگاری بیشتر آن کمک کند. البته لازم به ذکر است که این مرحله اختیاری است. کاری که اسپری فیکساتور برای آرایش می‌کند، اسپری مو برای آرایش مو انجام می‌دهد یعنی ماندگاری آنها را بیشتر می‌کنند. این محصول اسم‌ها مختلفی مانند: پودر فیکساتور و اسپری فیکساتور دارد.

استفاده از اسپری فیکساتور روی صورت

بیشتر بخوانید: آموزش کشیدن خط چشم برای انواع چشم  

مطالب مرتبط