پوشاندن خال صورت با استفاده از کانسیلر

پوشاندن خال صورت با استفاده از کانسیلر

11 مهر 1398 18,818 بازدید

خال‌ها نقش مهمی در زیبایی صورت ایفا می‌کنند. برخی از افراد از داشتن خال بر روی صورتشان احساس خجالت می‌کنند و دوست دارند که آن‌ها را محو کنند. روش‌های بسیاری برای محو کردن خال‌ها وجود دارد از جمله روش‌های دارویی و شیمیایی، که برخی از افراد از امتحان کردن این روش‌ها به دلیل عوارض جانبی دچار ترس و تردید می‌شوند بنابراین دوست دارند با رفتن با مراسم‌ و مهمانی خال‌هایشان را بپوشانند تا احساس بهتری داشته باشند. اگر شما یک خال آزاردهنده دارید که می‌خواهید با آرایش آن را بپوشانید باید بگوییم که بسیار ساده می‌توانید آن را محو کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید تا خال‌های شما محو شود این است که ترکیب صحیح از اصلاح کننده رنگ و کانسیلر را انتخاب کنید. پس از امتحان کردن آن، می‌فهمید که چه چیزی برای پوشاندن خال شما مفید است و قادر خواهید بود به طور مرتب از این روال استفاده کنید. با استایلی همراه باشید تا نحوه‌ی پوشیدن خال را به شما آموزش دهد.


گام اول انتخاب کانسیلر مناسب


1. کانسیلر تصحیح کننده رنگ را با رنگ‌های سبز، زرد یا بنفش امتحان کنید

رنگ‌های سبز، زرد و بنفش در واقع به خنثی کردن رنگ بین پوست و خال شما کمک می‌کند. هر رنگ را به تنهایی امتحان کنید تا ببینید بهترین رنگ برای پوشاندن خال شما چیست. با انتخاب یک رنگ از کانسیلر و زدن آن بر روی صورت باعث می‌شود که خال شما بهتر پوشیده شود.

کانسیلر رنگی- کانسیلر اصلاح رنگ

2. کانسیلری را انتخاب کنید که متناسب با تناژ پوست شما باشد

هدف کلی در اینجا پوشاندن خال شماست. بنابراین مهم است که رنگ کانسیلر با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد.

  • نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است هنگام انتخاب رنگ کانسیلر باید آن را روی گردن یا زیر گوش خود تست کنید و آن را بر روی نواحی گفته شده پخش کنید تا بیشتر متوجه رنگ آن شوید و بتوانید درست انتخاب کنید.
  • می‌توانید کانسیلر را بر روی نواحی تست کنید که بسیار شبیه محلی است که خال در آن قرار دارد.
  • رنگ کانسیلر بهتر است که یک درجه از پوست شما روشن‌تر باشد.

انتخاب رنگ کانسیلر با زدن روی گردن

3. سعی کنید از کانسیلر تاتو به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید تا خال خود را بپوشانید

در فروشگاه‌های لوازم آرایشی، کانسیلرهایی تحت عنوان کانسیلر تاتو موجود هستند که پوشانندگی بسیار بالایی نسبت به کانسیلرهای دیگر دارد. از مهمترین خاصیتی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که این کانسیلرها به دلیل رنگدانه‌های بالایی که دارد برای پوشاندن خالکوبی، قرمزی پوست و لکه‌ها از آن استفاده می‌شود. به این نکته توجه کنید که هر مارک کانسیلر تاتو متفاوت عمل می‌کند برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر باید دستورالعمل‌های آن را دنبال کنید و متناسب با آن عمل کنید.

کانسیلر تتو


گام دوم آرایش مناسب برای پوشاندن خال شما


1. با استفاده از پاک کننده و مرطوب کننده، ناحیه اطراف خال خود را آماده کنید

استفاده از پاک کننده و مرطوب کننده قبل از آرایش به سلامتی پوست شما کمک می‌کند که به نوبه خود به زیبایی و ماندگاری آرایش شما می‌افزاید. این مرحله از مهمترین مراحل است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد چرا که باعث می‌شود آرایش شما زیباتر شود. ابتدا پوست خود را تمیز کرده و کاملاً با آب بشویید. سپس مقدار کمی مرطوب کننده را بر روی خال خود بمالید. اینکار باعث می‌شود که پوست شما یکدست و صاف شود.

  • بهتر است از پاک کننده و مرطوب کننده‌هایی که قبلا از آن استفاده می‌کردید نیز استفاده کنید چرا که استفاده از پاک کننده و مرطوب کننده‌ای که تا به حال از آن استفاده نکرده‌اید باعث تحریک پوست اطراف خال شما می‌شود.
  • چنانچه از پاک کننده یا مرطوب کننده استفاده نمی‌کنید، بهتر است به پاک کننده یا مرطوب کننده‌هایی که مخصوص پوست‌های حساس هستند استفاده کنید.

شستن خال با پاک کننده - مرطوب کردن خال

2. پرایمر را به ناحیه اطراف خال خود بمالید

شروع کار با یک پرایمر که به ماندگاری آرایش در طول روز کمک می‌کند، هوشمندانه است. پرایمر  باعث می‌شود تا پوست شما صاف و یکدست شود. همانطور که قبلا به آن اشاره شد از پرایمری استفاده کنید که با پوست صورت شما هماهنگی داشته باشد. پرایمرهای زیادی در فروشگاه‌های لوازم آرایشی موجود هستند، برخی برای پوست‌های چرب و برخی دیگر برای پوست‌های خشک، که بسته به نوع پوستتان باید آن را انتخاب کنید.

زدن پرایمر اطراف خال روی بینی

3. با انگشت خود، کانسیلر تصحیح کننده رنگ را روی خال و اطراف آن بمالید

هنگامی که کانسیلر مورد نظر خود را انتخاب کردید بهتر است مقداری از آن را بر روی خال و اطراف آن به خوبی پخش کنید. با اینکار باعث می‌شود که خال شما به طور کامل محو شود.

  • ممکن است لازم باشد برای محو شدن خال‌تان چند دقیقه اینکار را تکرار کنید.

پوشاندن خال با استفاده از کانسیلر سبز

4. فاندیشن مایع را به آرامی روی خال و اطراف خود فشار دهید

 به آرامی فاندیشن را به اطراف خال خود به طور مساوی بمالید. این نکته را در نظر داشته باشید که نباید فاندیشن را به سختی روی خال‌تان خود بمالید زیرا باعث می‌شود که کانسیلری که بر روی خال‌تان زدید خراب شود. فاندیشن در عین حال که به خنثی کردن کانسیلر کمک می‌کند، باعث می‌شود پایه‌ای را برای کانسیلرتان فراهم کند. به این نکته توجه کنید که فاندیشن را روی تمام صورت و گردن خود بمالید.

پخش کردن فاندیشن مایع با براش روی خال

5. مقداری کانسیلر را با حرکات دایره‌ای روی خال خود بمالید

بهتر است کانسیلری انتخاب کنید که با پوست شما مطابقت دارد. برای مخلوط کردن کانسیلر می‌توانید از برس یا انگشتان دست خود استفاده کنید. این کار را به آرامی انجام دهید و به خوبی پخش کنید تا ناحیه پوشیده از آرایش با سایر پوست شما مطابقت پیدا کند.

  • دقت کنید که باید کانسیلر را روی کل صورت و گردن خود بمالید تا رنگ آن یکدست و محو شود.

محو کردن کانسیلر روی خال با حرکات دایره‌ای براش

6. از یک قلم مو برای زدن کرم پودر بر روی خال خود استفاده کنید

همانطور که می‌دانید بهترین راهی که برای زدن کرم‌ پودر وجود دارد استفاده از یک براش آرایشی است. برای اینکار باید براش را به کرم پودر آغشته کنید و به آرامی در اطراف خال خود به خوبی پخش کنید و در آخر آن را به بقیه صورت و گردن خود پخش کنید.

  • بهتر است از کرم پودرهایی استفاده کنید که مناسب با پوست شما هستند.

استفاده از کرم پودر روی خال

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از کانسیلر اصلاح رنگ

برچسب‌ها: کانسیلر_میکاپ
مطالب مرتبط