استفاده از کانسیلر اصلاح رنگ برای پنهان کردن نواقص

استفاده از کانسیلر اصلاح رنگ برای پنهان کردن نواقص

09 مهر 1398 5,970 بازدید

اگر میکاپ آرتیست‌ها در اینستاگرام را دنبال ‌کنید یا صفحات هر مجله‌ی زیبایی را ورق بزنید، احتمال دارد که یک آموزش اصلاح رنگ پیدا کنید، روند جدیدی که شامل پوشش دهی کانسیلر در هر سایه رنگ است، بسیار حیرت انگیز است.به نظر می‌رسد قرار دادن کانسیلر بنفش بر روی صورت شما حماقت نیست بلکه یک روش مبتکرانه برای پنهان کردن لکه‌ها است. در اینجا نحوه‌ی استفاده از کانسیلر اصلاح رنگ برای پنهان کردن نواقص به صورت کامل آورده شده است با استایلی همراه باشید.


کانسیلر تصحیح رنگ چیست؟


تصحیح رنگ، یک تکنیک مخفی کننده است که میکاپ آٰرتیست‌های حرفه‌ای سالهاست از آن استفاده می‌کنند و پس از آنکه رسانه‌های اجتماعی روند صعودی را تجربه کردند، به جریان اصلی افتاد. در اینجا چرخه‌ی رنگ تعیین می‌کند که کدام رنگ کانسیلر به بهترین وجه لکه های شما را می‌پوشاند. رنگ‌هایی که بر خلاف یکدیگر در چرخه‌ی رنگ وجود دارد، یکدیگر را از بین می‌برند و یا خنثی می‌کنند. کانسیلر سبز لکه‌های قرمز را پنهان می‌کند، کانسیلر بنفش لکه‌های زرد را به حداقل می‌رساند، و کانسیلر نارنجی برای گودی زیر چشم را از بین می‌برند. اگر این نظریه را بکار بگیرید، می‌توانید کانسیلر خود را که برای شما بهتر عمل می‌کند را انتخاب کنید.

کانسیلر سبز: رنگ سبز در چرخه‌ی رنگ، مکمل رنگ قرمز است، بنابراین برای پنهان کردن هرگونه قرمزی روی صورت، مانند جوش‌ها و جای جوش مناسب است. اگر شما روزاسه دارید، یک کانسیلر رنگ سبز به شما کمک می‌کند قرمزی ناخواسته را پنهان و پایه‌ای را برای استفاده از فاندیشن ایجاد کنید. به این نکته دقت کنید که رزاسه یک بیماری است که بسیار شبیه به آکنه است با این تفاوت که رگ‌های خونی روی پوست دیده می‌شود و پوست دارای جوش‌های قرمز و پر از چرک است.

  • کاربرد: برای قرمزی، آکنه و رزاسه

کانسیلر نارنجی: نارنجی مخالف آبی است. اگر پوست تیره‌ با گودی آبی تیره زیر چشم دارید، کانسیلر نارنجی برای پنهان کردن لایه‌های ناهموار، کار خواهد کرد. افرادی که پوست روشن‌تری دارند، باید از کانسیلر نارنجی خودداری کنند و در عوض از یک اصلاح کننده رنگ هلویی استفاده کنند.

  • کاربرد: برای افرادی با رنگ پوست تیره‌ که گودی زیر چشم دارند

کانسیلر صورتی یا هلویی: کانسیلر صورتی معمولاً دارای رنگ حنایی یا هلویی است و از ترکیبی از رنگهای قرمز، نارنجی و زرد ایجاد می‌شود. از آنجا که این رنگ‌ها بر خلاف رنگ آبی، سبز و بنفش روی چرخه هستند، این اصلاح کننده برای پنهان کردن گودی زیر چشم برای افرادی با پوست روشن مناسب است.

  • کاربرد: برای افرادی با پوست روشن که گودی زیر چشم دارند

کانسیلر زرد: تصحیح کننده رنگ زرد می‌تواند برای پوشاندن هر لکه‌ای با رنگ بنفش استفاده شود. کبودی‌ها، رگ‌ها و کبودی های زیر چشم را می‌توان با یک کانسیلر زرد پنهان کرد.

  • کاربرد: برای کبودی‌های بنفش تیره، رگ‌ها و کبودی زیر چشم

کانسیلر بنفش: بنفش بهترین راه‌حل برای مقابله با زخم‌های زرد و درخشندگی پوست است. برای پاک کردن لکه‌های زرد از تمام صورت خود از یک پرایمر بنفش استفاده کنید یا برای مخفی کردن لکه‌های زرد از کانسیلر بنفش استفاده کنید.

  • کاربرد: برای مقابله با زردی پوست و چهره‌ی خسته

بایدها و نبایدهای تصحیح کننده رنگ


1. رنگ‌های مناسب را برای پوست خود انتخاب کنید. اثربخشی اصلاح کننده‌های رنگ بستگی به پیدا کردن تناژ مناسب برای مطابقت با لکه‌های شما دارد. به یاد داشته باشید که کانسیلر نارنجی مخصوص پوست تیره است و کانسیلر هلویی مخصوص پوست روشن است.
2. لایه‌های نازک اعمال کنید! یک لایه ضخیم از کانسیلر ممکن است از طریق فاندیشن ظاهر شود.
3. از رنگ‌هایی که لازم نیست استفاده نکنید. کانسیلر اصلاح رنگ فقط برای لکه‌هایی که از نظر ظاهری قوی هستند استفاده می‌شود. برای لکه‌های کوچکتر که کمتر به چشم می‌آیند، کانسیلر معمولی استفاده می‌شود.
4. از اسفنج آرایشی یا محو کننده آرایش برای پوشش دهی به پوست استفاده کنید. رنگ‌ها را در تمام صورت خود براش نکنید. با این کار همه کارهایی را که انجام داده‌اید با انتقال رنگدانه‌ها به مناطق اشتباه خنثی می‌کنید.
5. به یاد داشته باشید که آرایش باید پوست شما را تقویت کند تا آن را پنهان کند! بنابراین تصحیح کننده رنگ را بعنوان یک قدم برای رفع عیوب لکه‌های پوستی استفاده کنید و فراموش نکنید که باید اجازه دهید چهره طبیعی شما بدرخشد.

بیشتر بخوانید: حتما انواع کانسیلر را قبل از استفاده بشناسید!

مطالب مرتبط