آموزش ویدیویی قدم به قدم رنگ کردن مژه

آموزش ویدیویی قدم به قدم رنگ کردن مژه

31 شهریور 1398 23,500 بازدید

خانم‌ها برای تیره‌تر کردن مژه‌هایشان از ریمل استفاده می‌کنند که از معایب آن این است که باید هر روز این کار را انجام دهید و استفاده از آن به شکل موقتی است. یکی از کارهایی که می‌توانید برای تیره شدن مژه‌هایتان انجام دهید رنگ کردن مژه‌ است و با این کار تا مدتی مژه‌هایتان مشکی می‌ماند. تیره بودن رنگ مژه باعث می‌شود چشمانتان زیباتر دیده شود. اگر شما هم مژه‌های کمرنگی دارید با استفاده از رنگ مژه می‌توانید به مژه‌هایتان زیبایی خاصی بدهید. در این مقاله نحوه‌ی رنگ کردن مژه را به صورت گام به گام به شما آموزش می‌دهیم که می‌توانید این کار را در منزل (با دقت فراوان) و یا در سالن‌های زیبایی (توسط افراد ماهر) انجام دهید. 

1. رنگ مژه را انتخاب کنید: بهتر است از رنگ‌ مخصوص مژه استفاده کنید و هرگز از رنگ‌ مو برای انجام این کار استفاده نکنید، چون به چشم‌هایتان آسیب می‌رساند. از این رو حتما رنگی را خریداری کنید که روی جعبه‌ی آن "مخصوص مژه" قید شده باشد. رنگ مشکی پرکلاغی و قهوه‌ای، از رایج‌ترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها است. 

  • بهتر است از رنگ‌های گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده کنید.

رنگ مژه

2. تست حساسیت انجام دهید: مقداری از رنگ را با استفاده از یک قلم‌مو روی آرنج، پشت گوش و یا هر جایی که از دید پنهان است بزنید. اجازه دهید 30 دقیقه روی پوستتان بماند، سپس تا 24 ساعت قبل از رنگ کردن مژه نواحی تست شده را مشاهده کنید. اگر با خارش، سوزش و یا التهاب همراه بود به آن حساسیت دارید و نباید از آن روی مژه‌هایتان استفاده کنید. به این نکته بسیار توجه کنید که قبل از رنگ کردن مژه‌هایتان حتما این تست را انجام دهید.

3. رنگ مژه را انتخاب کنید: اگر به رنگ حساسیت نداشتید، می‌توانیدرنگ را آماده کنید. روی جعبه‌ی هر محصولی نحوه‌ی ترکیب رنگ نوشته شده است. مقداری از رنگ را در ظرفی بریزید و با مقدار مناسبی از اکسیدان (مراجعه به کاتالوگ راهنما) مخلوط کنید.

  • از اکسیدان‌هایی که ضد حساسیت هستند استفاده کنید.
  • کیت رنگ مژه شامل اکسیدان، قلم‌مو و ظرف برای مخلوط کردن است. 

4. رنگ مژه و اکسیدان را مخلوط کنید: پس از اینکه مقداری از رنگ و اکسیدان را در ظرفی ریختید باید به قدری هم بزنید تا غلیظ شود. این نکته را باید در نظر داشته باشید که استفاده از اکسیدان زیاد باعث می‌شود که رنگ به خوبی روی مژه‌ها نماند.

5. چشم‌هایتان را پاک کنید: با استفاده از تونرهایی که مخصوص چشم‌ هستند چشم‌هایتان را از هر گونه آلودگی، چربی و مواد آرایشی پاک کنید.

6. دور چشمتان را با وازلین بپوشانید: اطراف چشم‌هایتان را با وازلین بپوشانید تا در صورت برخورد رنگ با پوستتان به راحتی تمیز شود. در زیر چشم‌هایتان از یک پد محافظ استفاده کنید تا در صورتی که پلک زدید مواد روی پوستتان پخش نشود.

7. از براش ریمل استفاده کنید: با استفاده از براش ریمل، مقداری از رنگ را بردارید (به طوری که براش کاملا به مواد آغشته شود) و اضافه‌های آن را بگیرید. 

8. دستانتان را ثابت نگه دارید: اگر نمی‌توانید دستانتان را ثابت نگه دارید رنگ مژه را در آرایشگاه انجام دهید. اگر رنگ به چشم‌هایتان وارد شد فورا آن را بشویید.

رنگ کردن مژه

9. رنگ را روی مژه‌های بالایی برس بزنید: به وسیله براش ریمل که به رنگ آغشته شده است از ریشه‌ی مژه به سمت بالا شروع به شانه زدن کنید همانند وقتی که ریمل می‌زنید. مژه‌ها را کاملا به رنگ آغشته کنید و دقت کنید که رنگ داخل چشمتان نرود. در صورتی که رنگ با چشمانتان برخورد کرد رنگ را با پنبه پاک کنید و چشمانتان را با آب ولرم بشویید.

10. رنگ را روی مژه‌های پایین برس بزنید: دقیقا مراحلی که برای مژه‌های بالا انجام داده‌اید را برای مژه‌های پایین نیز انجام دهید. بعد از هر بار ریمل زدن با آینه بررسی کنید که رنگ کل مژه‌هایتان را پوشانده باشد.

11. بیست دقیقه صبر کنید تا مژه‌هایتان رنگ بگیرد: مژه‌هایتان باید رنگ را به طور کامل جذب کند بنابراین 20 دقیقه صبر کنید تا مژه‌هایتان رنگ بگیرد. 

رنگ کردن مژه

12. رنگ مژه را بشویید: ابتدا پنبه را درون آب گرم فرو کنید. چشمانتان را ببندید و رنگ را از روی چشمانتان پاک کنید. پد را عوض کنید و همین ‌کار را 3 الی 4 مرتبه تکرار کنید تا همه مواد پاک شود. سپس مژه‌هایتان را با یک پارچه‌ی نخی تمیز خشک کنید.

13. هر چند هفته یکبار مژه‌هایتان را رنگ کنید: رنگ‌ مژه بین 4 تا 6 هفته دوام دارند. هنگامی که رنگ شما بی رنگ شد بهتر است آن را مجددا رنگ کنید.

ریمل زدن

بیشتر بخوانید: ۶ مرحله ساده برای رنگ کردن تارهای سفید ابرو

مطالب مرتبط