با کاربرد انواع لاک‌‌ ناخن و طرز استفاده از آن‌ها آشنا شوید

با کاربرد انواع لاک‌‌ ناخن و طرز استفاده از آن‌ها آشنا شوید

27 مرداد 1398

همانطور که انتخاب کردن رنگ لباس در استایل ما تغییراتی ایجاد می‌کند انتخاب رنگ لاک هم می‌تواند به استایل ما زیبایی ببخشد. شاید در بازار لاک‌های متنوعی را دیده باشید، ولی ندانید که هر کدام چه اسمی دارند و روی ناخن شما چه شکلی می‌شوند؟! ما در این مقاله به شما اسامی لاک‌ها و نوع کاربردشان را توضیح خواهیم داد. با استایلی همراه باشید.

لاک مات: همانطور که از اسمش مشخص است این لاک براقی ندارد و کاملا مات است. همچنین برای همه‌ی فصل‌ها مناسب است. اگر رنگ آن را متناسب با فصل انتخاب کنید به ناخن‌های شما جلوه‌ی خاصی می‌بخشد.

لاک براق کننده: شاین یا براق بودن این لاک باعث جلب توجه و زیبایی ناخن‌ها می‌شود. حتی می‌توانید بعد از اینکه ناخن‌هایتان را طراحی کردید برای براق تر شدن آن از این لاک استفاده کنید.

لاک تَرک: این لاک باعث ترک‌های زیبا روی ناخن شما می‌شود مثل شیارهایی که روی تنه درخت میبینید، به همین زیبایی! این لاک یک لاک خاص است که طرفداران خاص خود را دارد. برای اینکه ترکی روی لاک شما ایجاد شود ابتدا باید یک لاک با رنگ دلخواه را روی ناخن‌تان بزنید و بگذارید تا خشک شود. سپس روی لاکی که خشک شده است، لاک ترک را بزنید چند ثانیه صبر کنید تا کاملا خشک شود در نهایت طرح فوق‌العاده زیبایی را روی ناخن‌تان می‌بینید.

لاک ژلیش: ما خانم‌ها همیشه دنبال لاک‌هایی با دوام بالا هستیم. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید پیشنهاد میکنم از لاک ژلیش استفاده کنید، زیرا به راحتی پاک نمی‌شوند. لاک ژلیش لاکی است که پکیج مخصوصی دارد و شامل بیس کد، لاک ژله‌ای رنگی، تاپ کد و لاینر می‌باشد. پیشنهاد میکنم اگر ناخن‌های شما کاشت است به سراغ این دسته از لاک‌ها نروید.

لاک‌های کریستالی یا اکلیلی: اگر شما جزء آن دسته از خانم‌ها هستید که طرفدار لاک‌هایی با زرق و برق هستید پیشنهاد من به شما این دسته از لاک‌ها است. این لاک‌ها مانند لاک‌های ژلیش دوام بالایی دارند و به راحتی از روی ناخن‌تان پاک نمی‌شوند.

لاک آینه‌ای: اگر شما طرفدار مد و زیبایی هستید پیشنهاد من به شما لاک آینه‌ای و یا به اصطلاح لاک کروم می‌باشد، چرا که این دسته از لاک‌ها حالت آینه‌ایی دارند و به راحتی می‌توانید با لباسهای‌تان سِت کنید.

لاک شنی: لاک‌ شنی، لاکی است که برجستگی زیبایی به ناخن‌هایتان می‌دهد و سریع خشک می‌شود. همین باعث شده که بین خانم‌ها پرطرفدار باشد. لاک‌های شنی دارای شش رنگ (صورتی، قرمز، آبی کله غازی، نقره ایی ،مشکی و  بنفش) می‌باشند. طرز استفاده از این لاک به این صورت است که ابتدا بایستی لاک خود را بزنید تا زمانی که خشک نشده است انگشت خود را در ظرفی که حاوی شن‌های مخصوص ناخن است بزنید تا به آن بچسبد و در نهایت اضافه‌های آن را با یک قلموی تمیز پاک کنید. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که این لاک‌ها ظاهری مات به ناخن‌های شما می‌دهند که می‌توانید با لاک براق کننده به آن جلا و زیبایی دهید.

لاک مخملی: لاکی که به ناخن شما حالتی پرزدار یا مخملی می‌دهد و همین باعث زیباتر دیده شدن ناخن‌تان میشود. طرز استفاده از این لاک به این شکل است که شما در ابتدا لاک را میزنید تا موقعی که هنوز لاک خشک نشده باشد، انگشت خود را در پودر مخصوص لاک مخملی قرار دهید تا به آن‌ها بچسبند و در آخر با قلموی تمیز اضافه‌های آن را پاک کنید (طرز استفاده از این لاک دقیقا مثل لاک شنی است). استفاده از آن بسیار راحت است و با این کار می‌توانید به ناخن‌هایتان برجستگی زیبایی بدهید. 

لاک‌های نئونی: اگر دوست دارید که ناخن‌هایتان حسابی بدرخشند و اهل رنگ‌هایی با تنالیته جیغ هستید پیشنهاد میکنم سراغ این لاک بروید چرا که در شب حسابی جذاب می‌شوند. برای استفاده از این لاک بهتر است که روی ناخن‌تان دو لایه لاک سفید بزنید و اجازه دهید که خشک شوند. یک لایه از لاک نئون را روی آن بزنید. پس از خشک شدن جلوه و زیبایی آن را روی ناخن‌تان احساس کنید.

لاک مغناطیسی: در این دسته از لاک‌ها براده‌های آهن وجود دارد که به راحتی میتوانید به ناخن‌تان طرح‌های منحصر بفردی بدهید. برای استفاده باید لاک‌تان را بزنید، اجازه دهید که خشک شود اینکار را چند بار تکرار کنید تا لایه ضخیمی از آن را روی ناخن‌تان داشته باشید سپس به سلیقه خودتان آهن ربا را 10 الی 15 ثانیه روی ناخن‌تان بچرخانید تا شکل دلخواه ایجاد کنید. سپس بگذارید تا لاک‌تان کاملا خشک شود چرا که لاک مغناطیسی نسبت به لاک‌های دیگر دیرتر خشک می‌شوند. در نهایت اگر می‌خواهید که ناخن شما براق شود از لاک براق کننده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی بال پروانه روی ناخن 

مطالب مرتبط