آموزش آرایش چشم مصری: زیبا و متفاوت

آموزش آرایش چشم مصری: زیبا و متفاوت

11 آبان 1398

همه آرایش چشم اسموکی الهه‌های مصری و یونانی را دوست داریم. اینگونه آرایش‌ها چشم‌های شما را برجسته و خیرکننده می‌کنند. هنگامی که فیلم‌های مصری قدیمی را نگاه می‌کنید، ممکن است شیفته آرایش چشم آنها شوید و شما هم بخواهید چشمانتان را مانند آنها خیره‌کننده کنید. به یاد داشته باشید که مهم نیست برای هالوین چشم‌هایتان را آرایش کنید یا برای تئاتر یا حتی برای شرکت در یک مهمانی شب که می‌خواهید در آن بدرخشید، تنها با کمی تمرین می‌توانید این آرایش چشم را انجام دهید.

1. مدل ابروی دلخواه خود را بکشید: ابروهای خود را با خط‌های ظریف بکشید و سعی کنید از خط‌های ضخیم و پهن برای کشیدن ابرو استفاده نکنید. اینگونه ابروهایتان طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

کشیدن ابرو با مداد

2. با براش ابرو، ابروهایتان را شانه کنید تا مداد ابرویتان محو شد و ابروهایتان طبیعی به نظر برسد.

شانه کردن ابرو با براش ریمل

3. اطراف ابروی خود را با کانسیلر پوشش دهید: کانسیلر را به بالا و زیر ابروی خود بزنید و آن را بر براش کانسیلر محو کنید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

استفاده از کانسیلر زیر ابرو

4. با ژل ابرو هرطور که می‌خواهید به ابروهایتان حالت دهید.

استفاده از ژل ابرو

5. برای پلک‌ها زیرسازی انجام دهید تا سایه چشمتان بدرخشد: کانسیلر روی پشت چشمتان بزنید.

زدن کانسیلر زیر خط ابرو

6. یک تکه کوچک چسب بردارید و به صورت زاویه‌دار از کنار چشمتان تا انتهای ابروی خود بچسبانید: اینگونه سایه چشمتان تمیز و نوک تیز می‌شود.

زدن چسب از انتهای چشم تا انتهای ابرو

7. با استفاده از خط چشم ژلی انتهای پلکتان یک هشت برعکس بکشید: کارتان را از بالای پلک شروع کنید و به سمت خط مژه بیایید.

کشیدن خط چشم مصری با چسب

8. خط چشم را با سایه چشم سورمه‌ای محو کنید: با استفاده از براش سایه، خط چشم مشکی و سایه سورمه‌ای را محو کنید. شما می‌توانید رنگ سایه را به دلخواه خود انتخاب کنید.

زدن سایه سورمه ایی پشت پلک

9. رنگ مورد نظر را به وسط پلک خود بزنید: این سایه را با استفاده از براش سایه سایز متوسط در سایه قبلی محو کنید سپس هر دو سایه چشم را با براش سایه سایز بزرگ محو کنید تا هیچ خطی از سایه‌ها باقی نماند و چشمان بیشتر ظاهر اسموکی به خود بگیرد.

زدن سایه آبی وسط پلک

10. سایه براقی انتخاب کنید و به آرامی آن را به نیمه اول پلک خود یعنی نزدیک به غده اشکی بزنید: اینگونه چشم‌هایتان بازتر می‌شود و سایه چشمتان نیز پویا و چند بعدی می‌شود.

زدن سایه اکلیلی وسط پلک

11. دم خط چشم خود را به وسیله خط چشم ژلی یا مایع بکشید: دم خط چشم خود را کمی بلندتر کنید تا چشمان شما را برجسته و خیره‌کننده کند.

آموزش کشیدن خط چشم مصری با خط چشم مایع

12. چسب را از گوشه چشم خود بردارید و با استفاده از خط چشم رنگ نود زیر چشم خط بکشید: در آخر آن را با خط چشم مشکی پررنگ کنید. آن را به خط چشم بالایی وصل نکنید اما آن را در جهت خط چشم بالایی ادامه دهید و کمی فاصله میان آنها بگذارید.

کشیدن پایین چشم با خط چشم مایع

13. خط چشم براق خود را بردارید و خطی میان خط چشم بالا و پایین بکشید.

تکمیل کردن خط چشم مصری

14. مژه‌هایتان را با استفاده از مژه‌فرکن، فر کنید: با مژه‌فرکن به مژه‌هایتان 2 یا 3 بار فشار وارد کنید.

زدن فرمژه

15. از مژه مصنوعی استفاده کنید: شما می‌توانید مژه مصنوعی پرپشت یا طبیعی را انتخاب کنید سپس آن را به مژه‌های خود بچسبانید. این مرحله انتخابی است، اگر می‌خواهید چشمانتان را برجسته کنید، این مرحله را انجام دهید.

گذاشتن مژه مصنوعی

16. یک لایه ریمل بزنید تا مژه مصنوعی با مژه‌های طبیعی‌تان ترکیب شود.

زدن ریمل

17. اگر سایه اطراف چشمتان پخش شده است، آن قسمت را تمیز کنید.

آموزش قدم به قدم آرایش چشم مصری

بیشتر بخوانید: چگونه سایه چشم خود را ماندگارتر کنید؟ 

مطالب مرتبط