انواع مدل کوتاهی مو متناسب با ۵ فرم صورت

انواع مدل کوتاهی مو متناسب با ۵ فرم صورت

06 شهریور 1398

اغلب خانم‌ها برای ایجاد یک تغییر اساسی تصمیم می‌گیرند که موهایشان را کوتاه کنند. بسیاری از انجام آن تردید می‌کنند، زیرا فکر می‌کنند که زمان زیادی لازم است تا موهایشان به اندازه‌ای که می‌خواهند برسد. کوتاهی مو باید با توجه به سن، جنس مو و فرم صورت همخوانی و مطابقت داشته باشد و بر اساس آن انتخاب شود.


از کجا بفهمیم موی کوتاه بهمون میاد یا نه؟


اغلب آرایشگران برای بررسی تناسب فرم صورت و کوتاهی مو از روش زیر استفاده می‌کنند. شما نیز می‌توانید‌ با این روش بررسی کنید که آیا کوتاهی مو با فرم صورتتان مطابقت دارد یا خیر؟برای این‌کار شما به یک خط کش و مداد نیاز دارید. مداد را زیر چانه‌ی خود به صورت افقی قرار دهید و خط کش را به شکل عمودی، طوری که با مداد زاویه 90 درجه بسازد نگه دارید. سپس از زیر گوشتان تا جایی که مداد قرار دارد را اندازه گیری کنید. اگر نتیجه‌ی بدست آمده کمتر از 5/5 سانتی‌متر بود به این معناست که موی کوتاه برای شما مناسب است و اگر عدد بدست آمده بیشتر از این مقدار بود بهتر است موهایتان را کوتاه نکنید.

آیا کوتاهی مو با  فرم صورتتان مطابقت دارد؟


انواع مدل کوتاهی مو متناسب با فرم صورت


فرم صورت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و از آنجا که مدل موی شما تاثیر بسزایی در چهره‌تان دارد پس بهتر است قبل از کوتاه کردن موهایتان ابتدا فرم صورتتان را شناسایی و مدلی متناسب با آن را انتخاب کنید تا زیباتر دیده شوید.

صورت گرد: این دسته از افراد گونه‌های برجسته‌تری دارند و زوایای صورتشان به درستی مشخص نیست. اکثر مدل‌های کوتاهی برای صورت‌های گرد مناسب هستند. برای اینکه گردی صورت‌تان کمتر به چشم بیاید بهتر است مدل‌های خُرد یا لایه لایه را انتخاب کنید و از کوتاه کردنشان به شکل یکدست پرهیز کنید. 

صورت کشیده: افرادی که صورتشان کشیده است، پیشانی بلند‌تری دارند بنابراین بهتر است از مدل‌های چتری استفاده کنید تا پیشانی‌تان کوتاه‌تر جلوه کند. از این رو باید به این نکته توجه کنید که اگر جزو افرادی هستید که گردن بلندی دارید بهتر است جلوی مویتان بلندتر از پشت آن باشد و چنانچه گردن کوتاهی دارید بهتر است مدل کوتاه را انتخاب کنید.

صورت بیضی: افرادی که فرم صورتشان بیضی است گونه و فَک‌‌شان زاویه ندارد که به این نوع فرم صورت، کلاسیک می‌گویند. بنابراین اگر فرم صورتتان بیضی است و یا پیشانی بلندی دارید بهتر است از چتری کوتاه استفاده کنید چون باعث می‌شود صورتتان گردتر به نظر برسد. چتری برای موی کوتاه مستلزم داشتن موهای صاف و لخت است.

صورت مربعی: افرادی که صورتشان مربعی شکل است طول و عرض چهره‌شان با هم برابر است. پس بهتر است مدل‌های یکدست را انتخاب نکنید. استفاده از مدل‌های کوتاه تا متوسط باعث می‌شود صورتتان گردتر بنظر برسد و یا حتی می‌‌توانید موی بلند با چتری داشته باشید تا جذاب‌تر به نظر برسید.

صورت قلبی: افرادی که صورتشان قلبی شکل است پیشانی بزرگ و چانه کوچک و نوک تیز دارند و اینگونه افراد باید در انتخاب مدل موی خود دقت بیشتری داشته باشند. برای اینکه پیشانی شما کوتاه‌تر بنظر برسد بهتر است از مدل موی چتری استفاده کنید، چون باعث می‌شود پیشانی شما کوتاه‌تر دیده شود.

اگر دوست دارید که چانه‌ی شما کمتر جلب توجه کند از مدل موهایی استفاده کنید که از چانه‌ی شما کوتاه‌تر باشد و کنار فک شما قرار بگیرد. همچنین اگر بخواهید موهای شما پرتر به نظر برسد بهتر است موهای روی سرتان را (به علت کوچک کردن پیشانی) خلوت‌تر و کنار گونه‌هایتان را پرتر نگه دارید.


اسامی مدل‌های کوتاهی موی زنانه و کاربردشان


مدل موی ساده: مدل مویی است که اندازه‌ی جلوی مو با پشت مو برابر است و شکل خاصی ندارد.

مدل موی قارچی: مدل قارچی یک مدل فانتزی است. در این مدل پشت موها کامل، روی موها تا وسط گوش کوتاه می‌شود دقیقا مانند یک قارچ و جلوی مو چتری زده می‌شود. بنابراین کسانی که گردن کوتاهی دارند توصیه می‌شود که این مدل را انتخاب نکنند.

مدل موی آلمانی: یکی از مدل موهایی که طرفداران زیادی دارد مدل موی آلمانی است. قسمت بالای مو، کوتاه و برای پرتر نشان دادن آن اطرافش را با ماشین می‌تراشند.

مدل موی خرد: برای موهایی که از نظر قدی کوتاه و بلند باشند مناسب است و موها را زیباتر نشان می‌دهد. افرادی که موهای نازک دارند این مدل را امتحان کنند.

مدل موی چتری: همانطور که در بالا توضیح داده شد افرادی با پیشانی بلند می‌توانند این مدل را امتحان کنند.

مدل موی آناناسی: در این مدل قسمت بالایی مو خرد می‌شود و برای افرادی که صورت‌ گرد دارند بسیار مناسب است.

مدل موی پیکسی: این مدل مو که شبیه مدل موی مردانه است به تازگی در بین دختران طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، چون باعث می‌شود برجستگی‌های صورت به زیبایی نمایش داده شوند. کوتاهی پیکسی به این صورت است که پشت مو کاملا کوتاه است و جلوی مو کمی بلندتر از آن است. در بسیاری از موارد از تکنیک‌هایی با ماشین اصلاح استفاده می‌شود و باعث می‌شود موها پرتر نشان داده شوند.

مدل موی آندرکات: این مدل به این صورت است که موهای بالای سر، بلند ولی موهای کنار و پشت سر بسیار کوتاه هستند. این مدل بسیار زیباست و در بین آقایان نیز طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

مدل موی آبشاری: این مدل مو برای کسانی که قد مویشان تا پایین شانه است پیشنهاد می‌شود. در این حالت موها از روی سر تا قد مو خرد می‌شوند و برای افرادی که موهای کم پشتی دارند مناسب است. 

بیشتر بخوانید: موهایتان را بر اساس فرم صورتتان رنگ کنید

مطالب مرتبط