با ماسک جفت جنین گوسفند هرگز پیر نشوید!

با ماسک جفت جنین گوسفند هرگز پیر نشوید!

23 مهر 1398

اگر به شما بگویند که از جفت جنین انسان یا حیوان برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید، حالتان بهم می‌خورد؟ البته که به نظر خوشایند نمی‌آید که از جفت جنین یا انسان استفاده کنیم اما براساس نظرات متخصصان زیبایی و پوست، جفت جنین برای جوان سازی بسیار محبوب است. معمولاً مواد مورد نظر را از جفت جنین خارج و با محصولات زیبایی ترکیب می‌کنند. بسیاری از خانم‌ها آنها را برای جوان سازی پوست خود استفاده می‌کنند.


جفت جنین چگونه پوست را جوان سازی می‌کند؟


جفت جنین حاوی سلول‌ها بنیادی است که با استفاده از میکرودرمابراسیون، مواد خارج شده از جفت جنین را در طول جلسه درمانی وارد پوست می‌کنند. این مواد پوست را جوان سازی می‌کند و رنگدانه‌های جمع شده در بافت‌ها را از بین می‌برد. مواد اصلی از جفت حیوان و انسان خارج می‌شود و منبعی اصلی برای درمان پیری پوست صورت است. متخصصان پوست سلول‌ها بنیادی را از جفت گوسفند خارج می‌کنند. این در حالی است که دیگران مواد غنی از پروتئین که در جفت جنین انسان موجود است را به صورت سرم برای پوست ترجیح می‌دهند.


جفت چنین چگونه به پوست کمک می‌کند؟


متخصصین باور دارند که جفت جنین سابقه‌ای غنی و تاریخی در زمینه سلامتی و زیبایی دارد. جفت جنین غنی شده از مواد مغذی، مواد معدنی، آمینواسیدها و پروتئین است. مواد مغذی استخراج شده با درمان آکنه، رزاسه، کدری پوست و علائم پیری، پوست را درمان می‌کنند. مواد مغذی استخراج شده می‌تواند طی فرآیند انتقال ژن به پوست صورت منتقل شوند یا با استفاده از کرم‌ها و سرم‌های روزانه آنها را به پوست رساند. همچنین می‌توان آن را به صورت ماسک برای صورت و مو استفاده کرد.


جفت جنین چه کاری برای پوست انجام می‌دهد؟


ماسک‌های جفت جنین غالباً حاوی سلول‌های بنیادین که از جفت حیوان یا انسان خارج شده، هستند و این سلول‌های بنیادین به عنوان داروی ضدپیری و جوان سازی برای پوست عمل می‌کنند. با این نوع درمان تولید کلاژن افزایش می‌یابد و چین و چروک و خطوط صورت کمتر می‌شوند. همچنین بافت پوست را بهبود می‌بخشد و رنگدانه‌های جمع شده و اسکار را از بین می‌برد. مواد خارج شده از جفت حاوی سلول‌های بنیادی فراوان، ویتامین، عوامل تولید کلاژن و آنزیم‌ها است که کمک می‌کند تا بدن و پوست درمان و ترمیم شوند.


آیا جفت جنین عوارض جانبی هم دارد؟


همه درمان‌ها زیبایی مقداری عوارض موقت دارند که ممکن است شامل کمی قرمزی، خارش پوست یا خشکی شود. جفت جنین می‌تواند باعث بروز حساسیت در بعضی از افراد شود و خودش را به صورت خارش پوست نشان دهد. هرچند این واکنش‌های بدن موقتی هستند و بعد از چند ساعت کمتر می‌شوند. انتقال مواد استخراج شده از جفت طی روندی کنترل شده وارد پوست می‌شود. این روند معمولاً بدون خطر است اما می‌تواند باعث خارش پوست، قرمزی، احساس داغی و گزیدگی شود. بعضی متخصصان می‌گویند که انتقال مواد جفت جنین باعث بثورات، تب و خارش نیز می‌شود.


هرچند وقت یکبار به مواد مغذی جفت جنین احتیاج دارید؟


متخصصین پوست معتقدند که مراجعه کننده ابتدا باید یک یا دو جلسه، در طول یک تا سه ماه برای انتقال مواد جفت جنین را در نظر بگیرند. پس از این مرحله یک جلسه در ماه به صورت مداوم لازم است.


فواید جفت جنین چیست؟


جفت جنین پوست را سفت، لیف و آب رسانی می‌کند. این مواد همچنین به عنوان درمان پوست‌های مستعد آکنه و پوست‌هایی که با لایه بردار آسیب دیده‌اند، استفاده می‌شود. از آنجایی سلول‌های بنیادی استخراج شده از جفت جنین گوسفند کلاژن سازی پوست را افزایش می‌دهد و انعطاف پذیری پوست را بالا می‌برد، به عنوان درمان پیری صورت هم استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: استفاده از ماسک طلا برای جوان‌سازی پوست  

مطالب مرتبط