سبک‌های مختلف میکاپ را بشناسید

سبک‌های مختلف میکاپ را بشناسید

05 شهریور 1398 13,682 بازدید

شاید یک دهه‌ی گذشته سبک آرایش، بیش از حد غلیظ و افراطی بوده که چهره‌ی فرد دیگر آن حالت طبیعی را نداشته است. اما امروزه خانم‌ها سبک‌ آرایشی ملایم‌تری را می‌پسندند و بنظرشان میکاپ‌های غلیظ چهره‌ی واقعی‌شان را پنهان و حس خوبی را به مخاطب القا نمی‌کند. میکاپ باید به گونه‌ای باشد که نواقص صورت پوشانده شود و کمک کند تا زیبایی‌های فرد طبیعی دیده شود. با تنوع در سبک‌های آرایشی و ترکیب سبک‌ها با یکدیگر، نیاز خانم‌ها به میکاپ برطرف شده است و هر میکاپ آرتیستی سبک خاص خودش را دارد. برای داشتن میکاپی خوب ابتدا باید سبک‌ها را بشناسید و بر اساس آن اقدام کنید. سبک‌ها در واقع رعایت تناسب بین رنگ‌ها در یک آرایش است مثلا سبک میکاپ اروپایی به این صورت است که از رنگ‌های ملایم‌تر و در آرایش خلیجی از رنگ‌های تندتر استفاده می‌کنند. دوم اینکه لوازمی را که برای میکاپ نیاز دارید را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.


انواع سبک‌های میکاپ


سبک کلاسیک: در این سبک، از میکاپی ساده و استاندارد متناسب با صورت فرد استفاده می‌شود به طوری که چهره‌ی طبیعی حفظ شود. این میکاپ جزو پرطرفدارترین و شیک‌ترین میکاپ‌ها در دنیاست. آن دسته از خانم‌ها که نمی‌خواهند آرایش‌های غلیظی داشته باشند باید از این سبک استفاده کنند. همچنین چهارچوب ثابتی دارد، به این معنا که آرایش چشم و لب باید متناسب با یکدیگر باشند مثلا اگر آرایش چشم‌ها‌ غلیظ باشد یک رژ ملایم می‌تواند از غلظت آن بکاهد و همینطور عکس این قضیه صادق است. در این نوع میکاپ از رژ لب قرمز، زرشکی و برای چشم‌ها از سایه‌های ملایم استفاده می‌شود.

میکاپ کلاسیک

سبک اروپایی: در این نوع میکاپ از روشن‌ترین رنگ‌ها برای آرایش استفاده می‌کنند. تناسب آرایش در چشم‌ها و لب‌ها در میکاپ اروپایی به یک اندازه است همینطور از کرم پودری که نزدیک به رنگ پوست طبیعی است استفاده می‌شود. می‌توان گفت سبک اروپایی ملایم‌ترین میکاپ را در بین سبک‌ها دارد، زیرا هارمونی رنگ‌ها به خوبی رعایت شده و هرگز از آرایش‌های سنگین استفاده نمی‌شود. این نوع میکاپ به گونه‌ای است که زیبایی طبیعی فرد حفظ و مانند سبک کلاسیک درصدد رفع عیوب صورت بکار برده می‌شود. به سبک اروپایی لایت، دخترانه و یا آرایش ملایم نیز گفته می‌شود. کلمه‌ی لایت به معنی روشن است بدین معناست که از رنگ‌های روشن در این نوع میکاپ استفاده می‌شود. این نوع سبک میکاپ در بین عروس خانم‌های ایرانی طرفدار زیادی پیدا کرده است.

 میکاپ اروپایی

سبک هالیوودی: در میکاپ‌های هالیوودی همانند میکاپ اروپایی بر این موضوع تاکید دارد که چهره‌ی طبیعی فرد حفظ شود. این نوع سبک بیشتر بر روی چشم‌ها تاکید دارد چرا که بیشتر نگاه‌ها به چشم‌ها خیره می‌شود. در این میکاپ، دیگران نمی‌توانند رنگ‌های بکار رفته را به خوبی از یکدیگر تشخیص دهند. در بین سبک‌های میکاپ این نوع سبک هیچ‌گاه از مُد نمی‌افتد و با خیال راحت می‌توانید سال‌های بعد آلبوم عروسی‌تان را بدون پشیمانی ببینید و لذت ببرید.

میکاپ هالیوودی

سبک شرقی: در این نوع میکاپ از رنگ‌هایی که شاد هستند برای آرایش لب و چشم‌ها استفاده می‌شود و از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. آرایشگران ژاپنی و آرایشگران هندی از این نوع میکاپ استفاده می‌کنند.

میکاپ شرقی

سبک عربی: در سبک عربی از رنگ‌های گرم و تیره و با غلظت زیاد و براق استفاده می‌کنند. این میکاپ بسیار شلوغ بوده و تغییرات زیادی را در چهره‌ی فرد مشاهده خواهید کرد. برای پوست، از کرم پودرهای سنگین با پوشانندگی بالا و برای چشم‌ها از رنگ‌های تیره و خط چشم‌های پهن استفاده می‌شود. همینطور از رنگ‌هایی که مکمل رژلب هستند برای سایه و بالعکس استفاده می‌شود. آرایش خلیجی و لبنانی زیر مجموعه‌ی سبک عربی است.

میکاپ عربی


لوازم مورد نیاز برای میکاپ


مرطوب کننده و پرایمر: برای داشتن میکاپ عالی باید پوست عالی نیز داشته باشید. بنابراین برای حفظ رطوبت پوست و ماندگاری و دوام آرایش از مرطوب کننده و پرایمر استفاده کنید.

کرم پودر و کانسیلر: برای از بین بردن لکه‌های باقیمانده و یا تیرگی‌های روی پوست از کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید.

مداد طراحی ابرو: زمانی یک میکاپ بی‌عیب و نقص دیده می‌شود که ابروهای خوش فرمی داشته باشید بنابراین می‌توانید از مداد ابرو برای فرم‌دهی ابروهایتان استفاده کنید.

خط چشم و ریمل: استفاده از خط چشم و ریمل به چشم‌ها حالتی زیبا و خوش فرم می‌دهند. به دلیل حساس بودن چشم بهتر است از مواد آرایشی با کیفیت بالا استفاده کنید.

رژلب بی‌رنگ و قرمز: تکمیل کننده‌ی هر آرایشی رژلب است که بهتر است این دو رنگ همیشه در کیف آرایشی‌تان باشد. 

براش: شاید در بازار براش‌های مختلفی را از نظر سایز و اندازه دیده باشید. از این براش‌ها برای زدن کرم پودر، سایه و یا کانسیلر استفاده می‌شود.

رژگونه و هایلایتر: در مواقعی که نیاز دارید از سایه روشن روی گونه‌هایتان استفاده کنید بهتر است از هایلایتر استفاده کنید.

پالت سایه: برای ایجاد طیف وسیعی از رنگ‌ها در پشت چشم، نیاز به یک پالت سایه دارید.

گوش پاک‌کن و دستمال مرطوب: برای پاک کردن سریع آرایش، نیاز به گوش پاک‌کن و دستمال مرطوب دارید.

بیشتر بخوانید: بررسی 12 ترند آرایشی تابستانه: از آرایش پایه تا هولوگرافی

برچسب‌ها: سبک‌های_میکاپ
مطالب مرتبط