با کانسیلر سبز، جوش‌هایتان را بپوشانید!

با کانسیلر سبز، جوش‌هایتان را بپوشانید!

20 مهر 1398

شاید کانسیلر سبز انتخابی عجیب به نظر برسد اما واقعاً در پوشاندن قرمزی جوش‌ و آکنه‌ موثر است. رنگ‌های مکمل در چرخه رنگ روبه‌رو یکدیگر هستند. هنگامی که این رنگ‌ها باهم استفاده شوند، یکدیگر را پوشش می‌دهند. رنگی که در چرخه رنگ مقابل قرمز است، رنگ سبز است. اگر جوش‌های قرمز رنگ دارید، کانسیلر سبز رنگ می‌تواند به شما کمک کند تا قرمزی و لکه جوش را بپوشانید. استفاده درست از این کانسیلر باعث می‌شود پوست شما نرم‌تر و یک دست‌تر به نظر برسد. 


بخش اول محصول مناسب را انتخاب کنید


1. پرایمر سبز رنگ را هم در نظر بگیرید: اگر پوستتان ورم سطحی، مانند قرمزی و رُزاسه پوست و همچنین جوش دارد، پرایمر می‌تواند گزینه بهتری نسبت به کانسیلر باشد. پرایمر سبز از کانسیلر سبک‌تر و رقیق‌تر است بنابراین می‌توانید با استفاده از آن همه قرمزی‌های پوست خود را پوشش دهید و همچنین پرایمر روی پوستتان نمی‌ماسد. هرچند برای جوش‌های خیلی روشن و واضح یا برای پوشش نقطه‌ای استفاده از کانسیلر مناسبت‌تر است پس بهتر است با کانسیلر کار خود را انجام دهید.

2. کانسیلر سبک انتخاب کنید: بسیاری نمی‌دانند که کانسیلرشان روی پوستشان می‌ماسد یا نه. به دنبال کانسیلری سبک و کم روغن بگردید تا این اتفاق نیافتد. همچنین می‌توانید قبل استفاده از کانسیلر پوست را مرطوب کنید تا از پوستی شلخته و پرکرم جلوگیری کنید.

3. از پد اسفنجی یا براش آرایشی کوچک استفاده کنید: از مغازه پد اسفنجی یا براش بخرید یا اگر کانسیلر به قلمو احتیاج دارد، قلمو بخرید. اگر کانسیلر را به آرامی با اسفنج پخش کنید، ظاهرش بهتر از زمانی است که آن را با انگشت پخش می‌کنید. نه تنها با انگشت پخش کردن کانسیلر باعث می‌شود پوستتان ناهمگون به نظر برسد بلکه ممکن است روی انگششتتان باکتری‌هایی باشد که آکنه‌های شما را بدتر می‌کند. فقط برای اینکه کانسیلر را ابتدا به صورت نقطه روی پوست بزنید، از انگشت خود استفاده کنید.

4. به یاد داشته باشید که کانسیلر سبز برای پوشاندن همه نوع لکی مناسب نیست: انتخاب اول کانسیلر سبز است زیرا قرمز‌ی‌های پوست را می‌پوشاند اما این رنگ از کانسیلر همچنین می‌توان پوست را کدر کند. اگر جوش‌هایتان قرمز روشن نیست، بهتر است از کانسیلر زرد برای پوشاندن آنها استفاه کنید.


بخش دوم جوش‌های خود را بپوشانید


1. پوست صورتتان شسته و آن را مرطوب نمایید

قبل از استفاده کانسیلر صورتتان را بشویید و مرطوب نمایید. اینگونه پوست شما نرم‌تر به نظر می‌رسد و از پخش شدن باکتری‌ها که می‌توانند آکنه‌های شما را بدتر کنند، جلوگیری می‌کند.

  • دستانتان را بشویید. دست‌هایتان را به مدت بیست ثانیه یا آب و صابون بشویید. سپس آنها را آب‌ کشی کنید.
  • اگر نگران آکنه‌های خود هستید، از صابون آنتی باکتریال که برای درمان آکنه است استفاده کنید.
  • بعد از تمیز کردن صورت از تونر صورت استفاده کنید تا منافذ باز پوست را ببندد و شما را از شر چربی‌های باقی‌مانده رو پوستتان خلاص کند.
  • از مرطوب کننده مخصوص صورت خود استفاده کنید. از مرطوب کننده بدون روغن استفاده کنید تا از بدتر شدن آکنه‌ها صورتتان جلوگیری کنید و حتماً آنقدر صبر کنید تا کامل جذب پوستتان شود.

2. از پرایمر استفاده کنید

بعد از اینکه روند تمیز کردن صورتتان تمام شد، از پرایمر استفاده کنید تا آرایش روی پوست صورتتان بماند و تمام قرمز‌ی‌ها را بپوشاند. از پد اسفنجی یا براش برای استفاه از کانسیلر در نقاط مورد نیاز استفاده کنید. لازم نیست پرایمر را روی تمام صورت خود پخش کنید. پخش کردن پرایمر اطراف بینی، پیشانی و چانه کافی است.

3. از کانسیلر سبز استفاه کنید

هنگامی که صورتتان را شستید، کانسیلر سبز را روی نقاط مورد نظر پخش کنید. از انگشت اشاره برای پخش کردن کانسیلر استفاده نکنید بلکه آن را به صورت یکسان با استفاده از پد اسفنچی پخش کنید. اگر زیر چشمتان زرد بی‌رنگ است نیز می‌توانید برای آن قسمت از کانسیلر سبز استفاده کنید.

4. از فونداسیون و کانسیلر (تفاوت فونداسیون و کانسیلر) همیشگی خود استفاده کنید

هنگامی از کانسیلر سبز استفاده کردید، کانسیلر و فونداسیون همیشگی خود را روی آن بزنید سپس آرایش معمول خود را انجام بدهید. به یاد داشته باشد که بهتر است کانسیلر را به صورت نقطه‌ای پخش کنید و با استفاده از پد اسفنجی روی آن ضربه بزنید تا به صورت یکسان پخش شود.

5. کارتان را با آرایش همیشگی خود تمام کنید

هنگامی که از کانسیلر و فاندیشن استفاده کردید، آرایش همیشگی خود را کامل کنید. پوست شما باید نرم به نظر برسد و جوش‌هایتان کم‌رنگ‌تر شده باشد.

مطالب مرتبط