به کوچک کردن بینی‌ بدون جراحی فکر کرده‌اید!

به کوچک کردن بینی‌ بدون جراحی فکر کرده‌اید!

15 مهر 1398

یک بینی خوش فرم در صورت باعث می‌شود که زیباتر دیده شوید و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید. برخی از افراد برای کوچک کردن بینی‌شان به سراغ عمل زیبایی می‌روند، گاهی اوقات بدلیل برخی از مسائل از جمله: هزینه و ترس حاضر به انجام عمل جراحی نمی‌شوند. اگر نسبت به بینی خود احساس ناخوشایندی دارید و دوست دارید با ترفندهایی آن را کوچک نشان دهید بهتر است از تکنیک‌های که در این مقاله به آن پرداخته است استفاده کنید. کانتورینگ و سایر ترفندهای آرایشی از رایج‌ترین آنهاست که علاوه بر آن به سایر روش‌های دیگر پرداخته شده است که با استفاده از این روش‌ها شما می‌توانید به راحتی بینی‌تان را کوچک کنید.


روش اول کانتورینگ


1. صورت خود را با پاک کننده و مرطوب کننده تمیز کنید: ابتدا صورت خود را با یک پاک کننده بشویید و آن را خشک کنید. قبل از افزودن مرطوب کننده، از یک تونر سبک برای پوستتان استفاده کنید.

 • برای شروع کار باید صورت شما تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و چربی اضافی باشد.
 • کانتورینگ یک تکنیک و روش کاربردی آرایش است که با سایه‌های طبیعی صورت شما بازی می‌کند. بسته به نحوه‌ی استفاده از کانتورها، قسمت‌های خاصی از صورت شما می‌توانند کوچکتر یا بزرگتر به نظر برسند. با استفاده از کانتورها و مراحل ذکر شده در اینجا، می‌توانید بینی خود را کوچک‌تر نشان دهید.

 

2. فاندیشن را روی صورت خود بزنید: از فاندیشنی استفاده کنید که مطابق با پوست طبیعی شما باشد. آن را روی تمام صورتتان، از جمله بینی خود بمالید. توصیه می‌کنیم برای بهتر به نظر رسیدن صورتتان، قبل از استفاده از فاندیشن، از یک پرایمر استفاده کنید.

 

3. فاندیشن تیره‌تری را روی قسمت‌های بینی خود بمالید: بهتر است فاندیشنی را انتخاب کنید که یک یا دو درجه تیره‌تر از فاندیشن طبیعی خود باشد. این فاندیشن را در قسمت‌های بینی خود بمالید و خوب آن را محو کنید.

 • اگر بینی بزرگ و همچنین درازی دارید، باید این فاندیشن را نیز به نوک بینی خود بمالید.
 • مهمترین بخش فرآیند کانتورینگ، فرآیند محو کردن آن است. از یک براش آرایشی یا اسفنجی استفاده کنید و کاملاً این سایه‌های تیره را با فاندیشن طبیعی زیر آن مخلوط کنید. در آخر، فاندیشن تیره به جای اینکه مانند آرایش به نظر برسد، باید مانند سایه طبیعی به نظر برسد.
 • می توانید از فاندیشن مایع یا پودری استفاده کنید.

 

4. از یک رنگ روشن‌تر روی بینی استفاده کنید: یک فاندیشن روشن‌تر از پوست طبیعی خود انتخاب کنید. آن را در یک خط نازک به بالای پل بینی خود بمالید، از بین دو چشم خود شروع کنید و درست قبل از نوک و سوراخ بینی پایان دهید.

 • این فاندیشن، خط مرکزی بینی شما را برجسته می‌کند و سایه‌هایی را که با فاندیشن تیره ایجاد کرده‌اید را بیشتر نمایش می‌دهد.
 • مانند قبل، باید این فاندیشن را در هر دو سایه‌ی طبیعی و تیره محو کنید. انتقال بین سایه‌ها باید یکدست باشد و طبیعی به نظر برسد.

 

5. پودر مات را روی بینی و اطراف آن بکشید: از یک پودر مات برای تمامی قسمت‌های بینی خود استفاده کنید.

 • این پودر به رفع خطوطی که از زدن فاندیشن روی صورت باقی مانده است کمک می‌کند و باعث می‌شود آرایش شما طبیعی‌تر به نظر برسد.
 • حتما از پودر مات استفاده کنید. پودرهای براق کننده باعث‌ می‌شود توجه بیشتری را به خود جلب کند. بنابراین اگر پودر براق کننده خود را به بینی خود بمالید، فقط آن را برجسته‌تر خواهید کرد.

روش دوم ترفندهای آرایشی


1. چشم یا لب خود را برجسته کنید: یکی از بهترین راه‌های پنهان کردن بینی شما این است که یکی دیگر از ویژگی‌های صورت را برجسته‌تر کنید. آرایش چشم یا لب جسورانه باعث می‌شود که نگاه‌ها بیشتر از هر قسمت دیگر چهره، از جمله بینی، به چشم و لب شما معطوف شود.

 • اگر تصمیم به برجسته کردن چشم خود دارید، سعی کنید خط چشم تیره و ریمل بزنید.
 • اگر می‌خواهید لب‌های خود را برجسته کنید، از رژ لب با رنگ‌های روشن یا جسورانه استفاده کنید. همچنین می‌توانید از براق کننده برای لب‌های خود استفاده کنید.
 • فقط یکی از آنها را برجسته کنید(چشم یا لب). استفاده از آرایش غلیظ هم برای چشم و هم برای لب می‌تواند به راحتی صورت شما را تحت الشعاع قرار دهد. اگر شما برای چشمانتان از آرایش غلیظ استفاده کردید بهتر است رژلب و رژگونه‌ی شما ملیح انتخاب شود و اگر آرایش چشمانتان ملیح بود رنگ رژلب و رژگونه‌ی خود را غلیظ‌تر انتخاب کنید.

برجسته کردن خط چشم و خط لب

2. توجهات را به گونه‌های خود جلب کنید: علاوه بر برجسته کردن لب یا چشم، می‌توانید با برجسته‌تر کردن گونه‌ها، بینی خود را متعادل کنید.

 • یک یا دو سایه قهوه‌ای تیره‌تر از رنگ‌ طبیعی پوست خود انتخاب کنید و آن را روی برجستگی گونه‌های خود بمالید. سایه‌های قرمز نیز می‌توانند در اینجا به شما کمک کنند، زیرا باعث برجستگی بیشتر گونه‌های شما می‌شوند.
 • به همین ترتیب، شما همچنین می‌توانید برنزر روشن را در امتداد گونه‌ها بکار ببرید تا درخشش بیشتری داشته باشد و بیشتر جلب توجه کند.

رژگونه هلویی

3. از براق بودن بینی خود جلوگیری کنید: سعی کنید از درخشان شدن پوست خود جلوگیری کنید. به خصوص، شما باید از درخشان کردن بینی خود جلوگیری کنید، زیرا باعث می‌شود بینی شما حتی بزرگ‌تر به نظر برسد. سعی کنید چشم‌هایتان را به گونه‌ای میکاپ و آن را درخشان کنید تا تمامی توجهات به آن سمت جلب شود.

 • مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که تا حد امکان، از براق بودن بینی جلوگیری کنید. هر صبح و عصر از یک پاک کننده‌ی ملایم بر روی بینی خود استفاده کنید. پاک کننده‌های خشن می‌توانند پوست شما را تحریک کنند و باعث تولید چربی بیشتری روی بینی‌تان شوند.
 • در طول روز، مقداری چربی اضافی که روی بینی شما جمع می‌شود را با دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب پاک کنید.
 • حتما پس از تمیز کردن صورت، از یک تونر و مرطوب کننده استفاده کنید.
 • هنگام انجام هر نوع آرایش بر روی بینی خود، به جای استفاده از محصولاتی با فرمولاسیون براق از فرمولاسیون مات استفاده کنید. قبل از فاندیشن از پرایمر استفاده کنید تا چربی باعث ایجاد اختلال در فاندیشن شما نشود.

پاک کردن آرایش


روش سوم انتخاب مدل مو


1. اجازه دهید موهای شما رشد کند: اگر می‌خواهید تمامی توجهات را از بزرگ بودن بینی خود دور کنید بهتر است به سمت موهایتان بروید، مدل‌ موهای متوسط و بلند به طور معمول بهتر از مدل مو‌های کوتاه هستند. مدل موهای کوتاه، ویژگی‌های صورت شما را بیشتر نمایش می‌دهد و بینی را برجسته می‌کند، که می‌تواند باعث بزرگتر شدن آن شود. مدل‌های متوسط و بلند ویژگی‌های صورت شما را متعادل می‌کند و باعث می‌شود بینی شما کوچکتر به نظر برسد.

بلند شدن مو

2. موهای خود را خرد کنید: صاف بودن مو به دلیل ایجاد خطوط عمودی روی صورت به بزرگ بودن بینی شما تاکید می‌کند، از این رو بهتر است که موهای خود را خرد کنید تا توجهات به سمت موهای خرد شده برود و ظاهری زیباتر داشته باشید. در حالی که تمام مدل موهایی با سبک لایه لایه بهترین سبک برای تمامی خانم‌هاست، برای کسانی که می‌خواهند بینی آنها کمتر در معرض توجه قرار بگیرد نیز عالی است چرا که این مدل مو بیشترین تعادل را در برابر خط مستقیم بینی شما ایجاد می‌کند. هایلایت کردن موهایتان نیز باعث می‌شود توجهات کمتری به بینی شما شود.

مدل موی لایه لایه

3. موهای خود را فر کنید: به طور کلی، فر کردن مو باعث می‌شود خطوط نامتعادل روی صورت شما متعادل شود چرا که با این کار خطای چشمی ایجاد شده باعث از بین رفتن خطوط متعادل می‌شود. پل بینی شما طولانی‌ترین و  بارزترین خط مستقیم روی صورت شماست.

 • موهای فر بدلیل حجم زیادی که روی سر ایجاد می‌کنند و همینطور که در اطراف صورت قرار بگیرند باعث می‌شود توجهات کمتری به سمت بینی‌تان جلب شود.
 • از یک اتوی مو و یا بابلیس برای فر کردن موهای خود استفاده کنید تا بافت موج‌داری به موهای شما بدهد که علاوه بر زیبایی باعث کمتر دیده شدن بینی‌تان می‌شود.

حالت دادن به مو

4. موهای خود را بالا نبندید: هنگامی که شما موهای خود را بالا می‌بندید پیشانی شما و دیگر ویژگی‌های صورت شما واضح‌تر و شدیدتر نشان داده می‌شود. در نتیجه زوایا و اندازه بینی شما بیشتر از دیگر اجزای صورتتان متمایز خواهد شد. هنگامی که موهای خود را به صورت دم اسبی می‌بندید و یا آن را به سمت بالا می‌کشید به این نکته دقت کنید که با اینکار بیشتر بینی شما دیده می‌شود پس بهتر است مدل مویی را انتخاب کنید که بیشتر در اطراف صورت‌تان قرار داشته باشد و یا دسته‌ای از موها کنار گوش‌تان آویزان باشد.

بالا نبستن مو

5. موهایتان را به یک سمت حالت دهید: فرق وسط باز کردن مو به دلیل اینکه مستقیماً بالای بینی شما قرار می‌گیرد و خط مستقیم بینی شما را گسترش می‌دهد، باعث می‌شود توجه بیشتری به بینی شما شود. بنابراین فرق کنار خطوط صورت شما را جبران می‌کند، آنها را می‌شکند و باعث می‌شود بینی شما کمتر مشخص شود.

مدل موی فرق کج

6. از موهای چتری صاف دوری کنید: موهای چتری صاف می‌توانند به بزرگ نشان دادن بینی‌تان کمک کند، اما معمولاً باید از چتری‌هایی که در زاویه‌های صاف و تیز آویزان هستند، خودداری کنید. خطوط مستقیم مو فقط توجه بیشتری را به بینی شما جلب می‌کند.

 • موی چتری باعث می‌شود زوایای صورت شما آشکار شود بنابراین از مدل موهای چتری که صاف نیستند و باعث می‌شوند بینی شما کمتر به چشم بیایند استفاده کنید.

مدل موی چتری

7. موها را از صورت خود دور نگه دارید: اگر جزو افرادی هستید که از موهای چتری که حالت صاف دارند خوشتان نمی‌آید به شما توصیه می‌کنیم که موهای جلوی صورتتان را به کناره‌های صورتتان ببرید. این نیز یکی از راه‌هایی است که به کوچک نشان دادن بینی بزرگتان کمک می‌کند.

 • بهترین ایده در اینجا این است که ویژگی‌های صورت خود را با یکدیگر متعادل کنید. هنگامی که مو پیشانی اطراف صورت شما را می‌پوشاند، باعث می‌شود که بینی شما کمتر به چشم بیاید. در نتیجه، به نظر می‌رسد بینی شما فضای بیشتری را بر روی صورت شما می‌گیرد. کنار نگه داشتن موها می‌تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند.
 • همینطور این نکته برای آقایان نیز صادق است که اگر بخواهند بینی بزرگ خود را پنهان کنند باید ریش یا سیبیل داشته باشند تا به تعادل صورتشان کمک کند.

مدل موی کج رو به بالا


روش چهارم انتخاب اکسسوری


1. عینک با فریم بزرگ و عریض را انتخاب کنید: پل روی عینک، خط عمودی بینی شما را به طور مساوی تقسیم می‌کند، بنابراین باعث می‌شود که چشم‌ها به طور طبیعی جلب کنند و کوچکتر به نظر برسند.

 • فریم‌های بزرگتر معمولاً گزینه‌ی بهتری نسبت به فریم‌های کوچکتر هستند. فریم‌های بزرگ می‌توانند با اندازه بینی شما رقابت کنند و به تعادل آن کمک کنند، اما فریم‌های کوچکتر می‌توانند توجه بیشتری به اندازه بینی شما جلب کنند.

عینک فریم بزرگ

2. از گوشواره‌های بزرگ استفاده کنید: در صورت شما، گوش و بینی در یک راستا قرار دارند. از این رو انتخاب گوشواره به شما کمک می‌کند که بینی‌تان کمتر به چشم بیاید. گوشواره‌های کوتاه می‌توانند باعث شوند که به بینی شما بیشتر توجه شود در حالی که گوشواره‌های بزرگتر که در زیر گوش قرار دارند باعث می‌شوند بینی در مرکز این فضا کوچک‌تر شود.

 • اگر نمی‌خواهید گوشواره‌های بزرگ به گوش کنید، حداقل گوشواره‌های کوتاهی را انتخاب کنید که کمی به سمت پایین آویزان باشند این امر توجه بیشتری را به ویژگی‌های دیگر جلب می‌کند و باعث می‌شود به بزرگی بینی‌تان توجه کمتری شود.
 • گوشواره‌های گرد که هر دو فضای افقی و عمودی را در صورت اشغال می‌کنند، بهتر از گوشواره‌هایی هستند که فقط به یک بعد عمودی (گوش) اشاره دارند. گوشواره‌هایی که بر خطوط مستقیم و عمودی تأکید دارند نیز بر خط مستقیم و عمودی بینی نیز تأکید می‌کنند.

گوشواره بزرگ

3. یک کلاه لبه برجسته انتخاب کنید: زن و مرد هر دو باید به دنبال سبک‌ کلاهی که در قسمت جلوی صورت دارای یک لبه گرد باشند. لبه‌ای که از قسمت جلوی صورت آویزان است می‌تواند باعث شود که بینی کوتاه‌تر و متناسب تر به نظر برسد و همینطور از کلاه‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید. برای انتخاب روسری نیز از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا توجه کمتری به بینی بزرگتان کند.

استفاده از کلاه بزرگ

بیشتر بخوانید: چگونه قبل از عکس گرفتن آرایش کنیم؟

مطالب مرتبط