آموزش گام به گام آرایش چشم اسموکی در ۴ مرحله آسان

آموزش گام به گام آرایش چشم اسموکی در ۴ مرحله آسان

14 مهر 1398

امروزه در بین خانم‌ها این نوع آرایش چشم بسیار پرطرفدار است چرا که دوست دارند چشمانشان بیشتر در معرض توجه قرار بگیرد. هدف از آرایش چشم اسموکی، در واقع نمایش بیشتر چشم‌ها در کل صورت است و با این آرایش تمامی توجهات به سمت چشم‌های معطوف می‌شود. نکته‌ای که باید درباره‌ی آرایش چشم اسموکی به آن توجه کنید این است که به جهت تعادل در آرایش حتی الامکان از رژلب و رژگونه‌هایی با رنگ‌های ملیح و لایت استفاده کنید. در این مقاله، آرایش چشم اسموکی به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش داده می‌شود.


بخش اول اعمال یک پایه


۱. قبل از شروع کار دستان خود را کاملا با صابون بشویید: همیشه باید قبل از آرایش، به خصوص آرایش چشم و یا اطراف آن دستان خود را بشویید. چربی‌ دستانتان می‌تواند به صورتتان منتقل و باعث بوجود آمدن لکه‌های پوستی می‌شود.

شستن دست با صابون

۲. یک پایه انتخاب کنید: می‌توانید از کانسیلر معمولی و یا محصولی که به طور خاص به عنوان پرایمر سایه چشم طراحی شده است استفاده کنید. کانسیلر پایه، پشت چشم شما را صاف می‌کند و به عنوان یک تخته خالی برای سایه چشم شما عمل می‌کند و اجازه می‌دهد که سایه چشم را راحت‌تر بکشید.  

استفاده از کانسیلر پایه پشت پلک

۳. پرایمر را با انگشتانتان اعمال کنید: مقدار کمی لایه پایه(پرایمر) را روی پلک فوقانی خود بکشید. یک لایه نازک و یکدست از پرایمر را که از لبه پلک فوقانی شما و تا چین خوردگی چشمتان ادمه پیدا می‌کند بزنید.

پخش کردن پرایمر سایه چشم پشت پلک

۴. همین کار را برای چشم دیگر خود انجام دهید: پایه را به همان روش بمالید و آن را در کل پلک خود صاف کنید. حتما از ضخامت و شکل یکسان در طرف دیگر صورتتان استفاده کنید.

استفاده از پرایمر سایه چشم پشت هر دو پلک


بخش دوم استفاده از خط چشم


۱. خط چشم خود را انتخاب کنید: از خط چشم‌های مدادی استفاده کنید. خط چشم‌هایی را انتخاب کنید که نرم و از مواد طبیعی ساخته شده‌اند و به راحتی بر روی پلک کشیده می‌شوند. بهتر است از خط چشم‌های مایع استفاده نکنید چرا که نمی‌توانید در مراحل بعدی آن را محو کنید.

مداد چشم

۲. پلک خود را بلند کنید: با استفاده از دستتان، ابرو را در مرکز بکشید تا پلک خود را بلند و صاف کنید. این کار باعث ایجاد کشش روی پلک شما می‌شود و سطح محکم‌تری به شما می‌دهد تا با آن کار کنید.

بالا کشیدن پلک

۳. یک خط با اندازه متوسط ​​را روی پلک بالایی خود بکشید: از گوشه‌ی داخلی پلک بالایی خود شروع کنید و یک خط صاف و یکدست به گوشه‌ی خارجی پلک خود بکشید. خط باید در تمام طول، ضخامت یکسان داشته باشد. آرنج خود را هنگام کشیدن روی میز یا پیشخوان نگه دارید تا به تثبیت بازوی‌تان کمک کند. این کار باعث می‌شود دست شما هنگام کشیدن خط چشم نلرزد.

کشیدن مداد چشم داخل چشم

۴. تعادل را برقرار کنید: از آنجایی که این میکاپ از خط چشم بیشتری استفاده می‌کند و در انتها محو می‌شود، می‌توانید در صورت لزوم فاصله‌ها و یا اشتباهات را با کمی خط چشم بیشتر پر کنید. مهمترین چیز این است که مطمئن شوید که یک خط چشم پررنگ با ضخامت یکسان دارید.

استفاده از مداد چشم داخل چشم

۵. پلک پایین خود را بکشید: انگشت خود را در وسط پلک پایین‌تان قرار دهید و به آرامی پایین بکشید تا زمانی که خط آب یا قسمت مرطوب پلک پایین خود را ببینید.

پایین کشیدن پلک پایین

۶. خط چشم را روی پلک پایین‌تان بمالید: با شروع از گوشه‌ی داخلی پلک‌تان، خط پایین را با همان ضخامت خط چشم پلک بالایی بکشید. در صورت لزوم خط چشم را به گونه‌ای بکشید تا مطمئن شوید ضخیم و یکدست است.

کشیدن خط چشم پایین پلک

۷. همین کار را برای چشم دیگرتان انجام دهید: هر دو پلک فوقانی و تحتانی خود را دقیقاً مانند چشم اول خود، با همان ضخامت و تیرگی بکشید. اگر در پایان کار فهمیدید که چشم‌هایتان با یکدیگر تفاوت دارد، فاصله‌های خالی را پر کنید و خطوط باریک را ضخیم کنید.

جفت کردن هر دو خط چشم


بخش سوم استفاده از سایه چشم


۱. سایه چشم و براش خود را انتخاب کنید: هر سایه چشم سیاه یا خاکستری تیره برای این کار مناسب است. هرچه تیره‌تر باشد بهتر است. شما همچنین برای اعمال سایه چشم به یک براش نیاز دارید. به این نکته دقت کنید شما می‌توانید از براش‌هایی که برای سایه‌چشم‌های که در فروشگاه‌های لوازم آرایشی موجودند استفاده کنید چرا که در پایان کار همه‌ی آنها با یکدیگر ترکیب می‌شوند.

سایه چشم مشکی - سایه چشم خاکستری تیره

۲. سایه را روی پلک بالایی خود بمالید: از سایه تیره‌تر از حد معمول استفاده کنید. از گوشه‌ی داخلی به گوشه‌ی بیرونی پلک‌تان را تا جایی که چین و چروک مشاهده می‌شود را براش بزنید. مطمئن شوید که صاف و یکدست بدون شکاف و لکه‌های تیره است.

کشیدن سایه چشم مشکی پشت پلک

۳. همین کار را زیر چشم خود انجام دهید: کل پلک پایین خود را سایه بزنید و دوباره آرایش‌تان را تا حد امکان ضخیم کنید. شما نباید همان ضخامتی که روی پلک بالایی خود انجام داده‌اید را برای پلک پایینی‌تان نیز انجام دهید: حدود نیم سانتی متر پایین‌تر باید انجام شود.

کشیدن سایه چشم مشکی به فاصله نیم سانتیمتر پایین پلک پایین

۴. همین کار را برای چشم دیگر خود انجام دهید: باز هم، از همان تکنیک در چشم دیگر خود استفاده کنید. اگر متوجه شدید که یکی از چشم‌هایتان کمی متفاوت از چشم دیگر به نظر می‌رسد بهتر است آن را یکسان کنید.

تقارن سایه چشم


بخش چهارم محو کردن آرایش


1. از انگشتان دست خود برای محو کردن هر دو چشم استفاده کنید: در حالی که برخی از براش‌های خاص برای محو کردن وجود دارند، اگر براش مخصوص محو کردن در دسترس ندارید می‌توانید از براش‌هایی معمولی برای انجام این کار استفاده کنید. دوباره مطمئن شوید که دستان شما تمیز و خشک است.

محو کردن سایه چشم با انگشت دست

2. برای محو کردن پلک بالایی از انگشتتان استفاده کنید: سایه چشم و خط چشم را با هم محو کنید تا یک بافت دودی و مات ایجاد شود، از گوشه داخلی چشم خود شروع کنید و به کار خود ادامه دهید. کمی از پودر را بالاتر از چین و چروک پلک خود محو کنید تا کمی شیب ایجاد شود.

محو کردن سایه چشم با انگشت دست

3. پلک پایینی خود را صاف کنید: با استفاده از همان انگشت، خط چشم و سایه را که از گوشه داخلی چشم شروع و به سمت گوشه بیرونی امتداد دارد را محو کنید. خط چشم پایین کمی مشخص‌تر از پلک بالایی است، بنابراین کمی کمتر از آنچه در قسمت بالایی انجام دادید، محو کنید.

محو کردن سایه چشم پلک پایینی

4. پودر براق تثبیت کننده بزنید: در انتها از کمی پودر براق تثبیت کننده استفاده کنید. این پودر به تثبیت آرایش شما و همینطور جلوگیری از ریزش و یا لکه‌‌دار شدن آن در طول روز کمک می‌کند. با استفاده از یک براش بزرگ پودر را به آرامی روی صورت خود بمالید.

استفاده از پودر فیکس روی صورت

5. در صورت تمایل ریمل بزنید: اگر احساس می‌کنید مژه‌های شما خیلی نازک هستند، ریمل می‌تواند به زیبایی چشمانتان بیشتر کمک کند. از ریمل مشکی و حجم دهنده برای چشمانتان استفاده کنید.

ریمل زدن

مطالب مرتبط