تاثیر شگفت انگیز گلاب برای پوست و نحوه استفاده از آن

تاثیر شگفت انگیز گلاب برای پوست و نحوه استفاده از آن

14 مهر 1398 57,126 بازدید

گلاب علاوه بر اینکه بوی خوشایندی دارد و به عنوان یک ماده‌ی خوراکی استفاده می‌شود دارای خواص زیادی برای پوست است از جمله: رفع آکنه، درخشان کننده و نرم کننده، جلوگیری از پیری زودرس، شادابی و طراوت، از بین بردن سلول‌های مرده و... . گلاب به دلیل دارا بودن ویتامین‌های A ,E و آنتی اکسیدان‌ها به سلامت پوست کمک می‌کند. شما می‌توانید از گلاب برای مراقبت از پوستتان به صورت روزانه استفاده کنید. به طور معمول گلاب را روی پوست صورتتان اسپری کنید. بهترین حالت برای استفاده از گلاب، پس از شستن صورتتان است تا با استفاده از آن پوستی با طراوت و شاداب داشته باشید.


بخش اول استفاده از گلاب به عنوان روتین صبح


1. صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید

شما باید ابتدا چربی‌های اضافه روی پوستتان را با استفاده از یک تمیز کننده‌‌ی ملایم بشویید. برای اینکار ابتدا صورتتان را با آب گرم بشویید. سپس کمی پاک کننده را روی پوستتان بمالید و با انگشتانتان آن را به صورت دایره‌ای ماساژ دهید، سپس آن را بشویید. 

  • اگر شب صورتتان را شستید لازم نیست که این کار را صبح هم انجام دهید.  

شستن پوست با پاک کننده ملایم

2. گلاب را حدود 15 سانتی متری از صورت خود اسپری کنید

اسپری را نباید نزدیک صورتتان نگه دارید، زیرا پوشش یکنواختی به صورتتان نمی‌دهد. اسپری را کمی از صورتتان دور نگه دارید (در فاصله‌ی 15 سانتی‌متری) تا بتوانید به راحتی روی کل پوستتان اسپری کنید.

اسپری کردن گلاب روی پوست صورت با فاصله 15 سانتی متری

3. تمام صورتتان را اسپری کنید

چشمان خود را ببندید و سپس نازل اسپری را چندین بار فشار دهید و آن را به کل صورتتان اسپری کنید تا پوستتان مرطوب شود. بگذارید گلاب روی صورتتان خشک شود. 

  • قبل از آرایشتان نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید.

اسپری کردن گلاب روی پوست صورت


بخش دوم استفاده از گلاب در طول روز


1. صورتتان را با گلاب اسپری کنید تا در طول روز مرطوب بماند

هر زمانی که احساس گرما می‌کنید صورتتان را با گلاب اسپری کنید. این کار باعث می‌شود پوستتان احیا شود و احساس تازگی به شما دهد. برای استفاده در طول روز یک بطری کوچک همراه هود داشته باشید.

اسپری کردن گلاب روی پوست در طول روز

2. هنگامی که پوستتان قرمز و یا ملتهب است از گلاب استفاده کنید

گلاب برای پوستِ ملتهب گزینه‌ی مناسبی است چرا که ضد التهاب است، هم به آکنه و هم به روزاسه کمک می‌کند. اگر پوست شما تحریک شده است، بهتر است از گلاب به دفعات بیشتری استفاده کنید تا به آرامش پوست ملتهب یافته کمک کنید. اگر نمی‌خواهید که از اسپری استفاده کنید، کمی گلاب را به پنبه آغشته کنید، سپس آن را روی صورتتان بمالید.

مالیدن پنبه آغشته به گلاب روی پوست

3. برای پاک کردن آرایش از گلاب استفاده کنید

از گلاب برای پاک کردن آرایشتان نیز می‌توانید استفاده کنید. مقداری گلاب را به پنبه آغشته کنید و آن را بر روی پوستتان بمالید، بگذارید یک یا دو دقیقه بماند، سپس از یک پد پنبه‌ای برای پاک کردن آرایشتان استفاده کنید. این روند باعث می‌شود پوستتان در حین آبرسانی، تمیز شود.

  • همچنین می‌توانید برای پاک کردن آرایشتان از دستمال مرطوب کننده استفاده کنید.

پاک کردن آرایش با گلاب

4. پس از شستن صورتتان از گلاب به عنوان یک تونر استفاده کنید

از گلاب می‌توانید به عنوان روتین مراقبتی در پایان روز استفاده کنید. صورتتان را با پاک کننده معمولی بشویید، سپس آن را با گلاب پاک کنید.

  • گلاب به شما کمک می‌کند تا چربی‌های اضافه روی پوستتان را از منافذ آن خارج کنید و پوستتان را قبل از خواب، آبرسانی کنید.

مالیدن پنبه آغشته به گلاب روی پوست - شستن صورت

5. یک ماسک آرامش بخش با گلاب درست کنید

یک قاشق غذاخوری آرد نخودچی، زردچوبه و پودر چوب صندل را در یک کاسه با یکدیگر مخلوط کنید، سپس مقداری گلاب به آن اضافه کنید تا خمیری غلیظ درست شود. آن را به مدت 5 الی 10 دقیقه روی پوستتان قرار دهید، در آخر آن را بشویید.

  • شما می‌توانید فقط یکبار از این ماسک استفاده کنید.
  • با جایگزین کردن نصف لیوان سرکه سیب با گلاب می‌توانید از آن به عنوان تونر استفاده کنید.

ماسک پوست با آردنخودچی، زردچوبه، پودر چوب صندل

بیشتر بخوانید: استفاده از ماسک گوجه فرنگی برای پوست چرب

مطالب مرتبط