۱۴ روش عجیب برای سریع خشک کردن لاک ناخن

۱۴ روش عجیب برای سریع خشک کردن لاک ناخن

04 مهر 1398

زدن لاک روی ناخن، یکی از کارهای مورد علاقه خانمهاست. در اکثر مواقع پیش آمده که صبر نکردید تا لاک ناخنتان درست خشک شود و با برخورد به اشیا از روی ناخنتان پاک شدند و مجبور شدید از اول لاک بزنید. اگر شما جزو افرادی هستید که نمی‌توانید منتظر بمانید تا لاک ناخنتان خشک شود و با پاک شدنشان مجبور شدید که دوباره چند لایه لاک روی ناخن‌هایتان بزنید به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را از دست ندهید.

1. استفاده از یخ: یکی از موثرترین و کارآمدترین روش‌ها برای خشک کردن لاک ناخن‌، استفاده از ظرف یخ است. برای اینکار سه تا شش قطعه یخ مکعبی را درون یک کاسه‌ی کوچک آب بیندازید. پس از لاک زدن دستانتان را یکباره داخل ظرف فرو ببرید. پس از اینکه قطره‌های آب را روی ناخن‌هایتان دیدید باید دست‌هایتان را از ظرف یخ بیرون آورید. یخ، فرآیند خشک شدن ناخن را افزایش می‌دهد. 

۲. اسپری روغن: شاید تعجب کنید که اسپری روغن هم برای خشک کردن سریع ناخن کاربرد دارد. برای این کار دقت کنید که اسپری روغن را در فاصله‌ی نزدیکی از ناخن‌هایتان اسپری نکنید، چون ظاهر لاکتان را خراب می‌کند. 

3. روغن زیتون: روغن زیتون علاوه بر مرطوب کردن ناخن‌ها به سریع خشک کردن ناخن‌ها نیز کمک می‌کند. روغن زیتون را در کاسه‌ای بریزید و ناخن‌هایتان را درون ظرف قرار دهید و پس از 2 دقیقه دست‌هایتان را با آب ولرم بشویید. 

4. فریزر: این روش سریع‌ترین و راحت‌ترین روش برای افرادی است که برای خشک شدن ناخن‌هایشان عجله دارند. همانطور که اشاره شد یخ باعث سفت شدن لاک ناخن می‌شود. پس از لاک زدن کافی است دستانتان را درون فریزر قرار دهید. معمولا بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد تا ناخن در فریزر خشک شود.

5. آب: این روش نیز یک روش ساده برای خشک کردن لاک ناخن است. پس از لاک زدن کافی است ناخن‌هایتان را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه زیر شیر آب سرد نگه دارید. به این نکته دقت کنید، زمانی که ناخن‌هایتان خم شده است آن را به صورت عمودی زیر شیر آب بگیرید تا لاکتان خراب نشود. 

۶. سشوار: حرارت باعث می‌شود که ناخن‌هایتان سریع‌تر خشک شود. برای انجام اینکار باید سشوار را روی حرارت سرد تنظیم کنید، زیرا حرارت گرم باعث می‌شود لاکتان رقیق شود. به مدت 30 ثانیه الی 1 دقیقه آن را روی ناخن‌هایتان بگیرید تا کاملا خشک شود.

7. اسپری بدن: اگر اسپری بدن در دسترس‌تان است با استفاده از این روش می‌توانید لاک ناخن‌تان را سریع‌تر خشک کنید. کافی است اسپری را در فاصله 15 سانتی متری از ناخن‌هایتان اسپری کنید تا فرم لاک در اثر فشاری که از اسپری خارج می‌شود خراب نشود.

8. لاک مجدد: هیچ‌گاه در ابتدا لاک ناخنتان را ضخیم نزنید، زیرا فرآیند خشک شدن به تاخیر می‌افتد. توصیه می‌شود ابتدا یک لایه نازک از لاک را بزنید هنگامی که خشک شد یک لایه‌ی دیگر (نازک‌) روی آن بزنید. استفاده از این تکنیک باعث می‌شود ناخن‌هایتان زودتر خشک شود.

9. پمپ هوا: شما می‌توانید از پمپ‌های‌ هوا که برای تمیز کردن و یا گردگیری کردن لوازم منزل استفاده می‌شود برای خشک کردن لاکتان استفاده کنید. استفاده از این اسپری مستلزم رعایت فاصله با ناخن‌هایتان است. اگر از نزدیک آن را بر روی ناخن‌هایتان اسپری کنید لاکتان خراب می‌شود. پس بهتر است در فاصله 30 سانتی‌متری از ناخنتان اسپری شود.

10. اسپری خالی: اگر اسپری‌ ادکلن و یا بدنتان تمام شده است شما می‌توانید با هوایی سردی که درون آن وجود دارد برای خشک شدن ناخن‌هایتان استفاده کنید. استفاده از این اسپری هم مستلزم رعایت فاصله با ناخن‌هایتان است.

11. برق ناخن: استفاده از برق ناخن علاوه بر زیبایی به سریع خشک شدن ناخن‌ها کمک می‌کند. کافی‌ست پس از اتمام فرآیند لاک زدن یک لایه از برق ناخن را روی ناخن‌هایتان بزنید. 

12. تافت: از تافت نیز می‌توانید برای خشک کردن ناخن‌هایتان استفاده کنید. در فاصله 30 سانتی‌متری آن را روی ناخن‌هایی که به تازگی لاک زده‌اید بزنید و پس از 2 دقیقه دست‌هایتان را بشویید.

13. محلول خشک کننده‌ی ناخن: محلول و یا اسپری خشک کننده را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی تهیه کنید. این محلول علاوه بر براق کردن ناخن‌ها، آن‌ها را تقویت می‌کند. 

14. تاپ کت: تاپ‌ کت یک محلول بی‌رنگ مخصوص مانیکور ناخن است و باعث می‌شود ناخن‌هایتان سریع‌تر خشک و دوام لاک بیشتر شود و نیازی به ترمیم لاک ناخن نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: 14 طرح جذاب و شیک با لاک سفید و مشکی

مطالب مرتبط