آموزش مانیکور ناخن در 10 مرحله (مرحله ۹ مهمه!)

آموزش مانیکور ناخن در 10 مرحله (مرحله ۹ مهمه!)

23 شهریور 1398

ناخن‌ها نقش مهمی در زیبایی دستانتان دارند. از این رو زیبایی ناخن‌ها تاثیر مستقیمی در اعتماد به نفس شما خواهند داشت. امروزه مانیکور کردن ناخن‌ها در بین خانم‌ها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. انتخاب مانیکور مناسب در واقع روشی برای مراقبت از ناخن‌ها و دست‌ می‌باشد. خانم‌ها برای مانیکور کردن ناخن‌هایشان به مراکز کاشت ناخن مراجعه می‌کنند و هزینه‌ی زیادی را برای آن می‌پردازند در این مقاله روش‌های ساده مانیکور کردن را به شما آموزش خواهیم داد. 

1. ضدعفونی کردن ناخن: با محلول‌های ضد عفونی کننده، ناخن‌هایتان را ضدعفونی کنید تا از هرگونه آلودگی‌ پاک شوند. 

2. پاک کردن لاک ناخن: در صورتی که از قبل روی ناخن‌هایتان لاک داشته باشید با پد لاک‌‌ پاک‌کن، آن را پاک کنید. با پاک کردنِ لاکِ ناخن از روی ناخن‌هایتان می‌توانید با دقت بیشتری مانیکور را انجام دهید و بهتر است اثری از لاک قبلی روی ناخن‌هایتان نباشد.

پاک کردن لاک از روی ناخن

3. استفاده از سرم کوتیکول: در فروشگاه‌های لوازم آرایشی، سرم یا روغن‌هایی تحت عنوان کوتیکول موجود هستند که باعث حفظ رطوبت ناخن‌هایتان می‌شود. اگر جزو افرادی هستید که ناخن‌هایتان در معرض شکستگی بیشتر قرار دارد و یا ترک می‌خورد بهتر است روزانه از این روغن استفاده کنید. یک لایه از این روغن را روی ناخن‌هایتان بزنید و سپس بگذارید تا خشک شود. این روغن را می‌توانید روی کل ناخن و یا پوست اطراف آن بزنید.

زدن روغن کوتیکول روی ناخن

4. عقب زدن کوتیکول: با استفاده از پوشر کوتیکول که حالتی قاشقی دارد می‌توانید پوسته‌های اضافی روی ناخن را برطرف کنید. از جمله کارهایی که می‌توانید با این ابزار انجام دهید برطرف کردن کوتیکول و عقب راندن آن است. با استفاده از این ابزار به آرامی کوتیکول را به عقب هل دهید. توجه کنید که فشار وارد شده نباید به قدری باشد که باعث آسیب رسیدن به ناخن‌هایتان شود.

عقب زدن کوتیکول با پوشر

5. نرم کردن پوست اطراف ناخن: مقداری آب ولرم را درون ظرفی ریخته و چند قطره محلول اسطوخودوس به آن اضافه کنید. در صورت موجود نبودن ‌اسطوخودوس می‌توانید از شوینده‌های صورت استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که از صابون به دلیل خشک شدن پوست دست استفاده نکنید. دستان خود را به مدت 4 دقیقه در ظرف نگه دارید و با استفاده از براش نرم، پوست‌های مرده را جدا کنید. در آخر دست‌هایتان را با یک حوله خشک کنید.

قرار دادن دست در محلول اسطوخدوس

6. مرطوب کردن دست: در این مرحله از یک مرطوب کننده برای دست‌هایتان باید استفاده کنید. در صورت موجود نبودن مرطوب کننده می‌توانید از روغن‌های نارگیل، بادام و روغن زیتون استفاده کنید. مقداری از آن را روی دست‌هایتان بزنید و با حرکات دایره‌ای آن را ماساژ دهید. انجام دادن این کار باعث می‌شود که دست‌هایتان مرطوب شوند.

مرطوب کردن دست

7. سوهان کشیدن ناخن: در این مرحله با استفاده از سوهان‌های کریستالی موجود در بازار می‌توانید ناخن‌هایتان را به فرم دلخواه در بیاورید. بیش از حد از سوهان استفاده نکنید چون ناخن‌هایتان نازک و شکننده می‌شود. بهتر است گوشه‌های ناخن را مربعی و یا گرد در بیاورید.

سوهان کشیدن ناخن

8. جدا کردن گوشت اضافی اطراف ناخن: با ابزار گوشت‌گیر یا نیپر، گوشت و یا پوست‌‌های اضافی اطراف ناخنتان را بگیرید. استفاده از این ابزار نیاز به دقت زیادی دارد و در صورت عدم توجه به آن باعث می‌شود به انگشتان شما آسیب وارد شود و حتی خونریزی کند.

جدا کردن پوست اطراف ناخن با نیپر

9. بافر کشیدن روی ناخن: در این مرحله با استفاده از یک بافر که شبیه به یک سنباده است روی ناخن‌هایتان را صیقل دهید. استفاده از بافر باعث می‌شود سطح ناخن‌هایتان براق شود همینطور پس از سوهان کشیدن، بدلیل زبر شدن ناخن‌ها بهتر است از بافر برای رفع زبری استفاده کنید. از کشیدن بیش از حد بافر روی ناخن‌هایتان اجتناب کنید، چون به صدف ناخن آسیب می‌رساند.

استفاده از بافر روی ناخن

10. استفاده از سرم کوتیکول: با استفاده از سرم کوتیکول که در مرحله‌ی سوم آن را توضیح دادیم در این مرحله باید از این سرم برای پوست اطراف ناخنتان استفاده کنید که باعث می‌شود پوست اطراف ناخن، نرم و انعطاف‌پذیر و از ریشه ریشه شدنشان جلوگیری شود. مقداری از این روغن را اطراف ناخنتان بریزید و آن را ماساژ دهید سپس کمی به دست‌هایتان استراحت دهید. توجه کنید که این روغن کوتیکول را باید یا به کل ناخن یا به پوست اطراف آن بزنید.

استفاده از سرم کوتیکول روی ناخن

بیشتر بخوانید: وسایل مورد نیاز پدیکور و مانیکور به صورت کامل

مطالب مرتبط