کانتور کردن مو: موهایتان بر اساس فرم صورتتان رنگ کنید

کانتور کردن مو: موهایتان بر اساس فرم صورتتان رنگ کنید

11 آبان 1398

برخلاف آن چیزی که ما در مورد کانتور کردن صورت می‌دانیم، اینکار فقط محدود به صورت نمی‌شود. رنگ موهایمان همچنین نقش مهمی در مشخص کردن اجزای صورت دارد. فراموش نکنید که رنگ یا کانتور کردن مو مانند کوتاهی مو بستگی به فرم صورتتان دارد.


کانتور کردن مو چیست؟


کانتور کردن مو شیوه‌ای است که در آن قسمت خاصی از موهای شما رنگش عوض می‌شود یا هایلایت می‌شود تا نواحی مورد نظر صورت، رنگ پوست و اجزای صورتتان مشخص‌تر یا مخفی شوند. با انتخاب رنگ درست و هایلایت مناسب می‌توانید توجه‌ها را به قسمت مورد نظر صورت خود جلب کنید و همچنین توجه را از آن قسمت‌های صورت که دوست ندارید، دور کنید. نکته جالب توجه این است که کانتور کردن مو برای همه مناسب است. همه چیز در مورد مو باید مناسب حالت صورت، رنگ پوست و اجزای صورت باشد. کانتور کردن مو در راستای فرم صورتتان انجام می‌شود. کارتان را با تشخیص فرم صورت خود شروع کنید.

  • تن تیره‌تر یا لولایت نور را به خود جذب می‌کند و باعث می‌شود صورت کوتاه‌تر و ظریف‌تر به نظر بیاید.
  • تن‌های روشن‌تر یا هایلایت نور را منعکس می‌کند و باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر بیاید.
  • اگر رنگ‌های هایلات را تنها دو درجه روشن‌تر و رنگ‌های لولایت را تنها دو درجه، نه بیشتر، تیره‌تر از زمینه مو انتخاب کنید، رنگ موهایتان طبیعی می‌شود.

چگونه موهایمان را کانتور کنیم؟


1. صورت گرد

معمولاً صورت‌های گرد استخوان قوی دارند پس هدف کشیده‌تر کردن صورت است. از تن‌های روشن‌تر اطراف خط مو و گوش‌ها و همچنین از تن‌های تیره‌تر برای زیر گوش‌ها و پایین موهایتان استفاده کنید تا چهره‌تان کشیده‌تر به نظر بیاید.

کانتورینگ مو برای صورت های گرد

2. صورت مربع

از هایلات و لولایت‌های مختلف برای اطراف خط چانه و پیشانی استفاده کنید تا استخوان‌های قوی را ضعف‌تر نشان دهید و به صورتتان عمق و کشیدگی اضافه کنید.

کانتورینگ مو برای صورت های مربعی

3. صورت‌های قلبی شکل

اطراف ریشه و بالای مو لولایت انجام دهید تا صورتتان عمق بگیرد و بالای صورتتان ظریف و کوچک‌تر به نظر بیاید. اطراف خط چانه و گوش‌ها و پایین موها هایلایت انجام دهید تا چانه و قسمت پایینی صورتتان کشیده‌تر به نظر برسد.

کانتورینگ مو برای صورت های قلبی شکل

4. صورت‌های الماسی - کشیده - مستطیل

ریشه موی خود را تیره نگهدارید تا روی سرتان سایه بیندازد و قسمت بالایی صورتتان کوتاه‌تر به نظر بیاید. سپس از هایلایت‌های کوچک و جداگانه اطراف صورت و پایین موها استفاده کنید تا صورتتان کشیده به نظر بیاید.

کانتورینگ مو برای صورت‌های الماسی، کشیده، مستطیل


رنگ مناسب با رنگ پوستتان را انتخاب کنید


  • اگر تن پوستتان سرد است، رنگ موهایتان را نیز سرد انتخاب کنید. مانند خاکستری، آبی، یا ارغوانی اما آبی که انتخاب می‌کنید باید پررنگ باشد. اگر روحیه ماجرجویانه دارید حتی رنگ سبز هم می‌تواند مناسب باشد. اگر تن پوستتان گرم است به سراغ رنگ‌ها گرم مانند طلایی، نارنجی و قرمز بروید.
  • شما می‌تواند رنگ مویتان را متضاد با رنگ پوستتان انتخاب کنید. هرچند اگر اینکار را انجلم دهید، باید آرایش صورتتان غلیظ باشد تا اجزای صورتتان مشخص شود. آرایش صورت چیزی نیست که ما دنبالش هستیم، ما می‌خواهیم صبح که از خواب بیدار شدید هم شکل صورتتان، هم اجزای آن و همچنین رنگ موی شما عالی به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل رنگ مو بر اساس رنگ پوست و رنگ چشم 

مطالب مرتبط