آموزش ویدیویی درست کردن کانسیلر خانگی با ۳ روش

آموزش ویدیویی درست کردن کانسیلر خانگی با ۳ روش

23 مهر 1398

برخی از افراد درصدد خرید محصولات آرایشی هستند تا بتوانند به راحتی لکه‌های پوستی‌شان را بپوشانند. کانسیلر یکی از این ابزارهای آرایشی است که لکه‌های پوستی را مخفی می‌کند. کانسیلر‌ها انواع مختلفی دارند که در فروشگاه‌های لوازم آرایشی قابل تهیه هستند. در برخی از مواقع ممکن است کانسیلرتان خالی باشد و یا به دلیل مواد مضری که در کانسیلرها وجود دارد و یا به دلیل هزینه‌ی بالا از خریدشان صرفه‌نظر کنید، در این صورت می‌توانید کانسیلر را با چند محصول قابل دسترس بسازید. روش‌ها و دستورالعمل‌های متنوعی برای ساخت کانسیلر وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم. 


بخش اول ساخت کانسیلر با مرطوب کننده و پنکیک


1. به عنوان پایه از مرطوب کننده استفاده کنید

برای شروع مقدار کمی از مرطوب کننده را در یک ظرف کوچک بریزید. از مرطوب کننده‌ی ضد جوش استفاده کنید، زیرا از ایجاد آکنه جلوگیری می‌کند.

  • استفاده از برخی محصولات مرطوب کننده باعث مسدود کردن منافذ پوست می‌شوند و محیط را برای ایجاد آکنه فراهم می‌کنند. در صورتی که نمی‌خواهید این اتفاق برای پوستتان بیافتد بهتر است از یک مرطوب کننده‌ی غیر کومدون‌زا (ضد جوش) استفاده کنید.

مرطوب کننده

2. پنکیک مطابق با رنگ پوستتان را در ظرف مخلوط بریزید

در این مرحله از پنکیک همرنگ پوستتان استفاده کنید. اگر این نوع پنکیک را در دسترس نداشتید بهتر است از پنکیک تیره و یا روشن استفاده کنید و تا زمانی که به رنگ دلخواهتان نرسیدید به مخلوط اضافه کنید تا رنگ مورد نظرتان بدست بیاید. 

3. مرطوب کننده و پنکیک را به خوبی مخلوط کنید

به این نکته توجه کنید که از مقدار مساوی پنکیک و مرطوب کننده استفاده کنید. در این مرحله با یک خلال دندان به خوبی آن را مخلوط کنید تا یکدست شود. 

  • روش دیگر برای رسیدن به رنگ دلخواهتان استفاده از مرطوب کننده‌های رنگی است. بهتر است از مرطوب کننده‌های رنگی که همرنگ پوستتان است استفاده کنید که باعث می‌شود رنگ کانسیلرتان همان چیزی شود که می‌خواهید.

4. آن را روی پوست صورتتان بمالید

کانسیلر را به قسمت‌هایی از صورت که دارای لک هستند بمالید و از مصرف آن روی کل صورتتان اجتناب کنید. برای استفاده از کانسیلر، از براش به جای استفاده از انگشت دست استفاده کنید چون باعث می‌شود به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید. 

آموزش درست کردن کانسیلر خانگی


بخش دوم استفاده از روغن‌های طبیعی


1. خلاق باشید

از ترکیب انواع روغن‌های طبیعی، پیگمنت‌های آرایشی و مواد رنگی نترسید. نیازی به استفاده از مرطوب کننده‌های تجاری و محصولات شیمیایی مصنوعی نیست. قبل از اینکه از آن‌ها استفاده کنید در مورد تاثیراتشان روی پوستتان تحقیق کنید.

روغن ضروری

2. روغن موردنظرتان را انتخاب کنید

در فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها و یا عطاری‌ها می‌توانید روغن‌های سالم را تهیه کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر، ویتامین‌ها را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال ویتامین E به بهبود سریع‌تر پوست کمک می‌کند.

  • روغن گل سرخ به برطرف کردن جوش‌های صورت کمک می‌کند.
  • روغن آرگان به بهبودی پوست کمک کرده و از پیری زودرس جلوگیری می‌‌کند.

روغن‌های ضروری

3. مخلوط را غلیظ کنید

در این مرحله می‌توانید برای غلیظ شدن کانسیلرتان از موم زنبور عسل، کره کاکائو، ژل آلوئه‌ورا و یا محصولات گیاهی استفاده کنید. هر کدام خواص منحصر به فردی دارند بنابراین از محصولاتی که از ترکیبات روغن‌های گیاهی تهیه شده‌اند استفاده کنید.

4. مواد را با هم ترکیب کنید

شما می‌توانید پیگمنت‌ها (رنگدانه‌ها) را که در فروشگاه‌های لوازم آرایشی هستند تهیه کنید و آن را به روغن اضافه کنید. سعی کنید یک مخلوطی بدست آوردید که با رنگ پوستتان هماهنگی داشته باشد. در صورتی که نتوانستید رنگ مورد نظرتان را پیدا کنید بهتر است از آرایشگرتان کمک بگیرید.


بخش سوم استفاده از وازلین و پودر فشرده (پنکیک)


1. از وازلین به عنوان پایه استفاده کنید

اگر مرطوب کننده و روغن طبیعی در دسترس ندارید می‌توانید از وازلین استفاده کنید. مقداری کمی از وازلین را با خلال دندان در یک ظرف کوچک بریزید. 

2. پنکیک را به آن اضافه کنید

پنکیک (کرم پودر فشرده) به ساخت فاندیشن و کانسیلر کمک زیادی می‌کند. سعی کنید از پنکیک خرد شده استفاده کنید. در صورت استفاده از کرم پودر مایع باید از مقدار بیشتری استفاده کنید. 

3. آن را روی پوستتان بمالید 

همانطور که کانسیلر را خریداری و از آن استفاده می‌کنید به همین شکل نیز باید از کانسیلر خانگی‌تان استفاده کنید. مقداری از آن را بر روی لکه‌های صورتتان با استفاده از یک براش کوچک بزنید و آن را پخش کنید.

کانسیلر خانگی

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت فاندیشن به روش خانگی  

مطالب مرتبط