6 مرحله ساده برای رنگ کردن موهای سفید ابرو

6 مرحله ساده برای رنگ کردن موهای سفید ابرو

20 مهر 1398

آیا تارهای سفید در میان ابروهایتان دارید؟ ناامیدانه به دنبال راهی برای پنهان کردن آنها می‌گردید؟ می‌توانید از ریمل ابرو یا رنگ مو استفاده کنید. این دو روش موثرترین راه‌ را برای پوشاندن تارهای خاکستری یا سفید میان ابروهایتان است و ظاهر ابروهای شما را خراب نمی‌کند. ما در اینجا راه‌هایی برای رنگ کردن تارهای سفید ابرو در اختیار شما می‌گذاریم. 


2 روش‌ برای رنگ کردن تارهای سفید ابرو 


1. از رنگ موقت استفاده کنید: عنوان این قسمت به شما کمک می‌کند تا در مورد مراحل این شیوه ایده‌هایی در ذهنتان شکل بگیرد. امروزه این کانسیلرها به صورت ریمل رنگ ابرو در دسترس هستند که شما می‌توانید همیشه برای پوشش تارهای سفید و خاکستری میان ابروهایتان از آن استفاده کنید. فواید و معایب استفاده از رنگ موقت:

 • استفاده از آنها ساده، آسان و سریع است. تمام چیزی که احتیاج دارید این است که براش ریمل ابرو را با دقت روی موهای سفید بکشید. هیچ دلیلی برای خراب شدن ابروها وجود ندارد.
 • هنگامی که تارهای سفید به آرامی و به صورت کامل رنگ می‌شود، ظاهری زیبا و طبیعی به ابروهای شما می‌دهد.
 • پوشش کوتاه مدت دارد که حداکثر تا 24 ساعت یعنی یعنی یک روز کامل دوام می‌آورد.
 • ریمل ابرو با آب شسته می‌شود و نسخه ضد آب آن هم وجود ندارد. بنابراین اگر ابروهایتان با آب برخورد کرد، باید دوباره از ریمل ابرو استفاده کنید.
 • همچنین ارزان قیمت است.

2. از رنگ مو استفاده کنید: استفاده از رنگ مو برای رنگ کردن تارهای خاکستری یا سفید ابرو روشی محبوب است. شما هم می‌توانید ابروهای خود را با استفاده از رنگ مو در خانه و هم در سالن آرایشگاه رنگ کنید. فواید و معایب استفاده از رنگ مو:

 • استفاده از آن احتیاج به مهارت دارد و هنگام استفاده از آن باید دقت کافی به خرج دهید.
 • اگر از روش درست برای رنگ کردن ابرو استفاده نکنید، ممکن است ابروهای خود را خراب کنید و پوستتان لکه رنگ بگیرد.
 • نسبت به روش قبلی احتیاج به وقت بیشتری دارد.
 • ظاهری زیبا و طبیعی به ابروهای شما می‌دهد.
 • دوام آن بیشتر است که می‌توان بین چند هفته تا چند ماه باشد.
 • کمی گران‌تر است.

چگونه ابروها در خانه رنگ کنیم که تارهای سفید ابرو را بپوشاند؟


درست است که می‌توانید هنگام رنگ کردن موهایتان از آرایشگر خود بخواهید که ابروهای شما را نیز رنگ کند اما بهتر است خودتان اینکار را انجام دهید زیرا اینگونه در وقت و پول شما صرفه جویی می‌کنید. همچنین فواصل رنگ کردن ابرو بسیار کمتر از رنگ کردن مو است در نتیجه باید زیاد به آرایشگاه بروید. پس ریسک آن را بپذیرید و اینکار را در خانه انجام دهید. در اینجا مراحلی که باید دنبال کنید را آورده‌ایم:

1. با تمیز کردن ابروی خود شروع کنید. لازم نیست از ژل‌ها شست و شوی صورت استفاده کنید. بهتر است ابروهایتان را به سادگی با پنیه و آب ولرم تمیز کنید. هنگامی که اینکار را انجام دادید، ابرهایتان و اطرافش را به آرامی خشک کنید.
2. از نرم کننده، برای اینکار وازلین گزینه مناسبی است، برای نرم کردن پوست اطراف ابروهایتان استفاده کنید. این مرحله مهم است زیرا از رنگ کردن پوست اطراف چشمتان در طول مرحله رنگ گیری ابرو جلوگیری می‌کند. هرچند باید مراقب باشید تا نرم‌کننده را روی ابروی خود نزنید. در غیر این صورت ابروی شما رنگ نخواهد گرفت.
3. دستکش یکبار مصرف بپوشید و استفاده کردن از رنگ را شروع کنید. اینگونه از رنگ گرفتن دستانتان جلوگیری می‌کنید.
4. سراغ دستورالعملی که روی جعبه رنگ نوشته شده است، بروید. این قسمت معمولاً شامل دو قسمت رنگ و اکسیدان است. رنگ و اکسیدان باید به درستی ترکیب شوند تا عملیات رنگ‌گیری ابرو آغاز شود.
5. اکنون باید با استفاده از براش ریمل، رنگ را روی ابروهای خود بزنید، البته تمرکزتان روی تارهای سفید ابرو باشد. با استفاده از خلال دندان تارهای خاکستری و سفید میان ابروی خود را رو بالا ببرید و برای بهترین نتیجه نوک براش ریمل را رو ریشه‌های تارهای ابرو بکشید.
6. همان مقدار زمانی که در دستورالعمل روی جعبه رنگ نوشته شده صبر کنید تا ابروها کامل رنگ بگیرند. بعد از آن با استفاده از ژل شست و شوی صورت و آب ولرم آن را بشویید. بهترین قسمت رنگ کردن ابرو در خانه این است که کمتر از 10 دقیقه زمان می‌برد. همچنین اینگونه پول خود را نیز پس‌انداز می‌کنید. بعلاوه ظاهری زیبا به ابروهای خود می‌دهید که دوام آن زیاد است.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری رنگ کردن مژه  

مطالب مرتبط