16 ترفند آرایش صورت که نمی‌دانستید!

16 ترفند آرایش صورت که نمی‌دانستید!

08 مهر 1398 3,603 بازدید

نگاهی به کیف لوازم آرایش‌تان بیندازید و فکر کنید که چه شاهکارهایی می‌توانید با آن خلق کنید. اگر به شما بگوییم با پالت سایه چشم می‌توانید کارهایی بیش از سایه زدن انجام دهید و یا اگر ترفندهایی برای خودآرایی آموزش دهیم که با آن همیشه بتوانید خط چشم گربه‌ای یا پهن زیبایی را بکشید. مهم نیست مبتدی یا حرفه‌ای هستید ترفندها و نکته‌ها همیشه سودمند هستند. بسیار زیرکانه است که با یک محصول آرایشی چنین کار انجام دهید. در اینجا 16 ترفند آرایشی را آورده‌ایم تا همیشه مطمئن باشید که در زیباترین حالت خود هستید.


نکاتی در رابطه با پرایمر


۱. اطمینان حاصل کنید که پرایمر مکمل فاندیشن است: مهم نیست که پرایمر و فاندیشن پایه آب یا روغن داشته باشند ولی باید هر دو در یک پایه باشند در غیر اینصورت یکدیگر را جذب نمی‌کنند یا روی پوست نمی‌خوابند و با یکدیگر ترکیب نمی‌شوند.

۲. چروک‌های دور چشم را ناپدید کنید: زدن کمی پرایمر اطراف چشم، به طور موثری چروک‌های اطراف آن را ناپدید می‌کند.


نکاتی در رابطه با فاندیشن


۳. برای پوشش درست، درست هم استفاده کنید: اگر پوشش کم می‌خواهید از انگشت برای پخش کردن فاندیشن استفاده کنید اما اگر پوشش کامل می‌خواهید با براش فاندیشن اینکار را انجام دهید.

۴. مراقب موهای نازک باشید: همیشه فاندیشن را از بالا به پایین پخش کنید. اکثر ما لایه‌ای نازک از مو روی صورتمان داریم و پخش کردن فاندیشن از پایین به بالا باعث می‌شود که موها روی سطح پوست نخوابند.


نکاتی در رابطه با کانسیلر


۵. آن را به صورت مخروطی روی پوست خود پخش کنید: بیشتر ما کانسیلر را به صورت نیم دایره زیر چشم خود پخش می‌کنیم تا پف زیر چشم را کمتر کنیم. هر چند برای بهترین نتیجه باید کانسیلر را به صورت مخروطی زیر چشم خود بمالیم و تقریبا آن را تا جایی که نوک بینی است پخش کنیم. اینکار نه تنها باعث می‌شود که زیر چشم‌تان را بهتر پوشش دهید بلکه کمک می‌کند تا اطراف بینی را روشن‌ کنید.

۶. خودتان پالت اصلاح رنگ بسازید: احتمالا تا به حال در مورد چیزی عجیب به نام پالت اصلاح رنگ شنیده‌اید. این کانسیلرها با رنگ‌های مختلف برای پوشاندن لک‌های روی صورت استفاده می‌شود. برای مثال کانسیلر سبز برای پوشاندن هر نوع قرمزی از جمله ارغوانی حاصل از تن زرد بی رنگ، هلویی حاصل از کوفتگی یا هاله‌ی کبود زری چشم و غیره استفاده می‌شود. اما اگر پالت اصلاح رنگ ندارید یا می‌خواهید پول پس‌انداز کنید تنها کافی است از پالت سایه خود رنگ مورد نظری که برای پوشاندن لکه لازم است را انتخاب کنید. در این صورت شما پالت اصلاح رنگ ارزان قیمت و زیرکانه خود را دارید.

۷. اهمیت نقاط اصلی صورت: این ترفند برای آن روزهایی است که دیرتان شده یا حوصله استفاده درست از کانسیلر را ندارید. فقط کمی کانسیلر، ترجیحا با براش زیر چشم‌ها، کناره‌های دهان و نزدیک بینی بزنید.


نکاتی در رابطه با کرم پودر


۸.کاربرد صحیح آن را بدانید: به صورت کلی دو نوع پودر صورت (راهنمای استفاده از کرم پودر را مطالعه کنید) وجود دارد: پودر تثبیت کننده و پودر کامپکت یا همان پنکیک و هر دوی آن‌ها دو نوع براق و مات دارند. مهم است که بدانید هر کدام را برای چه کاری استفاده کنید. پودر تثبیت کننده اساسا برای تثبیت آرایش و دوام بخشیدن به آن است. با اینکه هم پودر تثبیت کننده با رنگ و هم بی‌رنگ وجود دارد اما برای بهترین حالت از نوع بی رنگ از آن استفاده کنید تا رنگ فاندیشن و کانسیلر را خراب نکند اما پودر کامپکت برای بهبود بخشیدن لحظه آخر مناسب است. همچنین پودر براق ظاهری درخشان و پودر مات ظاهری مخملی به پوست می‌دهد.

۹. براش مناسب انتخاب کنید: اینکه هر محصول آرایشی چه نتیجه‌ای داشته باشد تا حد زیادی بسته به این است که با چه نوع ابزاری آن را استفاده می‌کنیم، این مسئله برای پودرها نیز صادق است. همیشه برای بهترین نتیجه از نرم‌ترین و پرزدارترین براش ها و قلم موها جهت پخش کردن پودر استفاده کنید.


نکاتی در رابطه با رژگونه


۱۰. رژگونه زیر فاندیشن: این راه زیرکانه است که روش استفاده از رژگونه را برای گرفتن نتیجه‌ای عالی برعکس کنید. تمام کاری که لازم است انجام دهد این است که ابتدا رژگونه و سپس فاندیشن را روی آن بزنید. در آخر اینگونه به نظر می‌رسد که رنگ گونه‌های شما طبیعی است.

۱۱. از دستمال کاغذی برای رنگدار کردن گونه‌ها استفاده کنید: به جای استفاده از پودر برای رنگدار کردن گونه‌ها از دستمال کاغذی استفاده کنید. بعد از اینکه کار با فاندیشن تمام شد، دستمال کاغذی را به آهستگی روی گونه‌ها فشار دهید تا گونه‌ها به بهترین حالت رنگ بگیرد.

۱۲. مراقب رژگونه‌های براق باشید: برای استفاده عالی از رژگونه‌های براق باید مهارت زیادی داشته باشید. در واقع بهتر است که اگر منافذ صورتت‌نان باز است، جوش یا هرگونه مشکل پوستی دیگر دارید از رژگونه های براق استفاده کنید.


نکاتی درباره برنزر


۱۳. برنزر را با روش مثلثی استفاده کنید: هر چند رایج است که برنزر را با براش نرم و پرزدار روی فرورفتگی گونه استفاده کنید اما بهتر است با برنزر دو مثلث وارونه روی گونه‌ها بکشید و آن را محو کنید سپس کارتان را با برنزر به بهترین شکل ممکن انجام داده‌اید که صورتی تراشیده و مخروطی شکل به شما می‌دهد.


نکاتی در رابطه با ابرو کشیدن


۱۴. خودتان برنزر بسازید: اگر می‌خواهید کاری مفرح انجام دهید خودتان برنزر بسازید. تمام چیزی که احتیاج دارید در طبقه‌های آشپزخانه است. کمی پودر مارچوبه، کاکائو و جوز بردارید و با مقداری نشاسته ذرت مخلوط کنید و برنزر خود را بسازید. اگر طرفدار آرایش با مواد طبیعی هستید یا می‌خواهید از ترکیبات شیمیایی دور باشید هیچ برنزری طبیعی‌تر از این پیدا نمی‌کنید.

۱۵. خطوط پر مانند بکشید: همیشه در هنگام استفاده از مداد ابرو با خطوط پر مانند داخل ابروی خود را پر کنید. اینکار ابروی شما را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

۱۶. کشیدن چشم‌ها: برای کشیده کردن چشم‌‌ها، با هایلایتر بالا قوس ابرو بکشید و آن را محو کنید. اینکار نه تنها ابروی شما را خیلی خوب شکل می‌هد بلکه تاثیر چشم‌گیری روی ظاهر کلی شما می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: نکات آرایشی مهم برگرفته از یوتیوب  

مطالب مرتبط