کدام مدل ابرو، مناسب فرم صورت‌تان است؟

کدام مدل ابرو، مناسب فرم صورت‌تان است؟

27 شهریور 1398

فرم ابرو در واقع کادری است که به چشم‌های شما داده می‌شود از این رو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آیا تا به حال دقت کرده‌اید که تغییر فرم ابرو چقدر می‌تواند روی چهره‌ی شما تاثیرگذار باشد. با انتخاب درست فرم ابرو چهره‌ای جذاب‌تر خواهید داشت. فرم ابرو به فرم صورت شما بستگی دارد. بنابراین شما برای داشتن ابروهایی زیبا ابتدا باید فرم ابروهای خود را بشناسید و متناسب با آن حالت موردنظر را انتخاب کنید. آرایش کردن ابرو نیز مستلزم دانستن شناخت اولیه از فرم صورت است. پیدا کردن فرم صورت جزو مهمترین مراحل است. چرا که فرم صورت به شما می‌گوید که کدام مدل ابرو بیشتر به شما می‌آید. با تغییر مدل ابرو، فرم چهره‌ی شما نیز تغییر می‌کند. برای اینکه بدانید فرم صورت شما به چه شکل است باید در مقابل آینه بایستید و به این تصاویر نگاه کنید و ببینید کدام یک از این تصاویر با فرم صورت شما یکسان است.

صورت کشیده: اگر چهره‌ی کشیده دارید، هدف شما این خواهد بود که آن را گردتر جلوه دهید. بنابراین از ابروهای قوس‌دار خودداری کنید چرا که چهره‌ی شما را کشیده‌تر می‌کند. ابروهایتان را صاف بکشید. ابروهای صاف با یک منحنی رو به پایین یا بدون انحنا، برای کاهش طول صورت در نظر گرفته شده‌اند که باعث می‌شود چهره‌ی شما گردتر به نظر برسد و این یک گزینه‌ی مناسب برای صورت‌های کشیده است.

مدل ابروی مناسب صورت کشیده

صورت گرد: برای یک صورت گرد شما باید ابروهایی که قوس بالاتری دارند را انتخاب کنید تا کمی صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد. اگر شما از ابروهایی با قوس تیز خوشتان نمی‌آید از قوس‌های نرم‌تر برای ابروهای خود استفاده کنید. از ابروهایی که فرم‌شان گرد هستند پرهیز کنید چرا که باعث می‌شود صورتتان گردتر شود.

مدل ابروی مناسب صورت گرد

صورت بیضی شکل: اگر صاحب صورت بیضی هستید ، باید بگویم که شما بسیار خوش شانس هستید. بسیاری از آرایشگران معتقدند که این گونه افراد دارای بهترین فرم صورت هستند. برای این مدل صورت به دنبال ابروهایی با قوس جزئی بروید تا بُعد بیشتری به صورتتان اضافه کند. از ابروهایی که خیلی قوس تیزی دارند و رو به بالا هستند اجتناب کنید.

مدل ابروی مناسب صورت بیضی شکل

صورت مربعی: افرادی که صورت‌های مربعی شکل دارند زوایای زیادی در قسمت فک و چانه‌ی خود دارند همینطور اندازه‌ی فک و پیشانی‌شان به یک اندازه هستند. به جهت حفظ زیبایی‌شان بهتر است به سراغ ابروهایی بروند که رو به بالا هستند و حالت‌دار می‌باشند چرا که باعث می‌شود زیبایی صورتشان دوچندان گردد. اگر به دنبال ظاهری زنانه‌تر هستید، ابروهایی که قوس گردی دارند را انتخاب نکنند.

مدل ابروی مناسب صورت مربع

صورت شکل قلب: افرادی با صورت قلبی اغلب یک چانه‌ی برجسته دارند. برای ایجاد فرم صورتی زیبا باید تمرکز بیشتری روی ابروهای خود داشته باشید. اغلب مدل‌های ابرو به صورت‌های قلبی می‌آیند به خصوص ابروهایی با قوس گرد که باعث می‌شود جذابیت بیشتری داشته باشید و تنها به سراغ ابروهایی که رو به پایین هستند نروید.

مدل ابروی مناسب صورت قلب شکل

صورت الماس: افرادی با فرم الماسی دارای زوایای زیادی در صورتشان هستند و در شقیقه‌ها پهنای بیشتری وجود دارد. اگر صورت شما مانند یک الماس با گونه‌های قوی‌تر و پهن‌تر شکل گرفته است با یک ابرو خمیده، ویژگی‌های آن را اصلاح ‌کنید. داشتن شکل مناسب ابرو قطعا بر زیبایی شما می‌افزاید.

مدل ابروی مناسب صورت الماس شکل


تکنیک‌های محبوب برای اصلاح ابرو


1. استفاده از موچین: این کار با استفاده از ابزار مخصوصی به نام موچین انجام می‌شود که به صورت دستی هر مو را می‌گیرد و آنها را از ریشه می‌کند. این روند را می‌توانید به راحتی در منزل خودتان انجام دهید.

2. استفاده از نخ: استفاده از نخ مخصوص که موهای ناخواسته اطراف ابرو را از ریشه خارج می‌کند تا از نظر ظاهری تمیز باشد. افراد حرفه‌ای در برخی از سالن‌های زیبایی از نخ به جای موچین استفاده می‌کنند ولی استفاده از این روش نیازمند دقت و مهارت کافی است.


نکات مهم برای برداشتن ابرو


بعد از دوش گرفتن اقدام به برداشتن ابروهای خود کنید. آب گرم هنگام دوش، منافذ پوست را باز می‌کند و باعث می‌شود برداشتن موهای زائد درد کمتری داشته باشد و راحت‌تر کنده شود.
یک موچین نوک تیز برای گرفتن موهای زائد نیاز است.
همیشه بعد از چند دقیقه بعد از برداشتن موهای زائد ابرو در آینه پیشرفت کار خود را بررسی کنید. هرگز از آینه‌هایی که بزرگنمایی می‌کنند استفاده نکنید چرا که تصویر بسیار بدی به شما خواهد داد.
شکل انتخابی برای ابرو را با یک مداد چشم نرم بکشید و آن را با مقداری سایه چشم (قهوه‌ای) به روش طبیعی پر کنید. با انجام این کار ظاهر صورت خود را تقویت کنید.
پس از برداشتن ابرو از ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید زیرا پوست شما را تسکین می‌دهد.
ابروهایتان را با ضخامت متوسط ​​نگه دارید، چرا که طبیعی‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسید. ابروهای نازک باعث می‌شود پیرتر به نظر برسید.

بیشتر بخوانید: چگونه ابروهای خالی خود را پر کنیم؟  

برچسب‌ها: مدل_ابرو
مطالب مرتبط