آموزش گام به گام صحیح ریمل زدن

آموزش گام به گام صحیح ریمل زدن

13 شهریور 1398 12,624 بازدید

برای داشتن مژه‌های بلند باید ریملی متناسب با آن نیز استفاده کنید. انواع ریمل مختلفی وجود دارد که بسته به نیاز شما انتخاب می‌شود. شاید در نگاه اول بگویید که ریمل زدن چندان کار سختی نیست ولی باید بدانید که در ریمل زدن تکنیک‌هایی است که بهتر است برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب آن را بکار بگیرید بنابراین مستلزم دانستن برخی از نکات است که در ادامه استایلی به آن می‌پردازد. قبل از ریمل زدن بهتر است ابتدا مژه‌های خود را برای ریمل زدن آماده کنید. اغلب قبل از اینکه مژه‌های خود را آماده کنند ریمل را بر روی مژه‌هایشان میزنند. بنابراین توصیه می‌شود که به نکاتی که در این مقاله آورده می‌شود دقت لازم را داشته باشند تا فرم مژه‌هایشان زیبا شود.

۱. استفاده از نرم کننده: اولین کاری که باید برای مژه‌های خود انجام دهید این است که قبل از ریمل زدن مژه‌های خود را نرم کنید. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی انواع نرم کننده‌های مژه وجود دارد ولی شما هم از ویتامین ای یا وازلین می‌توانید برای نرم کردن مژه‌های خود استفاده کنید. بهترین حالت برای نتیجه‌ی خوب این است که شب‌ها قبل از خواب اینکار را انجام دهید.

۲. فرمژه: استفاده از فرمژه قبل از ریمل زدن باعث می‌شود مژه‌های شما پرپشت‌تر به نظر برسد و این‌کار را همیشه قبل از ریمل زدن انجام دهید نه بعد از آن به این دلیل که ممکن است مژه‌های شما کنده شود.

۳. پرایمر ریمل: در واقع یک نوع ریمل به رنگ سفید است که به حجیم شدن و پرپشت شدن مژه‌ها کمک زیادی می‌کند و در واقع مژها را برای ریمل زدن آماده می‌کند.

۴. پاک کردن مواد اضافی بر روی ریمل: برای ریمل زدن هرگاه که برس را از ظرف برس خارج کردید بهتر است با دستمال اضافی‌هایی که بر روی برس هستند را پاک کنید تا مواد بهتر بر روی مژه‌هایتان بنشیند.

۵. حرکت رفت و برگشت: در این مرحله چشمان خود را پایین نگه دارید و سپس از سمت ریشه شروع کنید به سمت انتهای مژه و با حرکت رفت و برگشت مژه‌های خود را ریمل بزنید. پس از آن چشمان خود را باز نگه‌دارید و به بالا نگاه کنید و دوباره از ریشه شروع کنید به سمت بالا و به صورت چپ و راست ریمل بزنید. پس از انجام آن مژه‌ها را شانه بزنید تا مژه‌ها یکدست و حالت طبیعی داشته باشند. نکته‌ای که در ریمل زدن مژه‌های پایین حائز اهمیت است این است که برای مژه‌های پایین بهتر از نوک برس استفاده کنید چرا که باعث می‌شود با این‌کار مژه‌ها را از هم جدا و شانه کنید. هیچ‌گاه از سوزن برای جدا کردن مژه‌های به هم چسبیده استفاده نکنید زیرا این کار بسیار خطرناک است.


نکات مهم در هنگام ریمل زدن


1. برای ریمل زدن باید به فرم چشم‌ها دقت کنید، زیرا طرز صحیح ریمل زدن به زیبایی چشم‌های شما کمک زیادی می‌کند.

چشم‌هایی که دور از هم هستند: ابتدا مژه‌هایتان را با برس نازک کامل ریمل بزنید سپس برای اینکه چشم‌های شما به هم نزدیک شود گوشه‌‌ی داخلی چشم را تا وسط پلک را با برس بزرگ‌تر ریمل بزنید در انتها مژه‌هایتان را برای طبیعی به نظر رسیدن شانه بزنید.

چشم‌هایی که نزدیک به هم هستند: ابتدا مژه‌های خود را با برس نازک ریمل بزنید سپس برای اینکه فاصله‌های چشم‌هایتان از هم دور شود گوشه‌های بیرونی چشم را با برسی بزرگ‌تر از وسط پلک به گوشه‌های خارجی چشم ریمل بزنید. با چند بار تکرار، مژه‌های جذاب‌تری خواهید داشت و بدانید که زیاد ریمل زدن نه تنها مژه‌های شما را زیبا نشان نمی‌دهد بلکه مژه‌ها چسبیده به نظر میرسد بنابراین 2 لایه کافی است. در آخر بهتر است که مژه‌های خود را شانه بزنید زیرا به طبیعی بودن آن کمک می‌کند.

2. پس از استفاده از ریمل درب ریمل را محکم ببندید چرا که این کار جلوگیری از ورود میکروب به ظرف ریمل می‌کند و همینطور عمر ریمل را افزایش می‌دهد.

3. در صورتی که تاریخ مصرف ریمل‌تان گذشته است آن را استفاده نکنید چرا که استفاده از آن باعث می‌شود مژه‌ها به هم بچسبد. تاریخ انقضای یک ریمل 3 ماه است که پس از آن خشک می‌شود.

4. ریمل‌تان را در جایی که نور آفتاب قرار دارد نگهداری نکنید زیرا باعث می‌شود که سریع‌تر خراب شوند.بلکه در مکانی که سرد و خشک است نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید: انواع ریمل چشم را بشناسید تا خرید آسانی داشته باشید