انواع ریمل‌ چشم را بشناسید تا خرید آسانی داشته باشید!

انواع ریمل‌ چشم را بشناسید تا خرید آسانی داشته باشید!

13 شهریور 1398 11,331 بازدید

برای داشتن مژه‌های زیبا و یکدست نیازمند داشتن یک ریمل خوب هستید. استفاده از ریمل مناسب، زیبایی و خوش فرمی را به چشمانتان عرضه می‌کند. از لوازم آرایشی که در کیف خانم‌ها زیاد به چشم ‌می‌آید ریمل است و استفاده روزانه از آن نشان دهنده‌ی همین امر است. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی ریمل‌هایی با مارک‌ها و ویژگی‌های متنوعی را دیده‌اید شاید در نگاه اول بگویید که انتخاب یک ریمل چندان کار سختی نیست ولی باید بدانید که انتخاب یک ریمل خوب با توجه به نیاز شما بستگی دارد که استایلی در ادامه به آن می‌پردازد. ریمل‌ها باید با توجه به نیازی که به آن دارید انتخاب شوند. چرا که یک انتخاب نادرست باعث می‌شود مژه‌هایتان آنطور که باید خودشان را نشان ندهند و باعث بدفرم شدن مژه‌هایتان شود.

ریمل حجم دهنده: به ریمل‌های حجم دهنده ریمل ضخیم کننده نیز گویند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از کم پشت بودن مژه‌های خود ناراضی هستید بهتر است ریمل‌های حجم دهنده که در آن‌ها از پلیمرهای سیلیکونی استفاده شده است را انتخاب کنید که باعث می‌شود مژه‌های شما پرپشت‌تر دیده شود.

ریمل فر کننده: اگر مژه‌های بی حالتی دارید بهتر است به سراغ این دسته از ریمل‌ها بروید زیرا با موادی که در  این دسته از ریمل‌ها قرار دارد باعث می‌شود مژه‌های فر و زیبایی داشته باشید. نکته‌ایی که باید برای بهتر نتیجه گرفتن در این دسته از ریمل‌ها در نظر بگیرید این است که قبل از اینکه ریمل‌ حجم دهنده را به مژه‌هایتان بزنید از فر مژه استفاده کنید.

ریمل بلند کننده: الیافی که در این ریمل‌ها موجود است به بلند نشان دادن مژه‌های شما کمک می‌کند. اگر فکر می‌کنید مژه‌های کوتاهی دارید و دوست دارید بیشتر به چشم بیایند بهتر است از ریمل‌های بلند کننده‌ی مژه استفاده کنید.

ریمل تیوبینگ: اگر می‌خواهید که مژه‌هایتان هم بلند و هم ضخیم باشند بهتر است به سراغ این دسته از ریمل‌ها که حاوی رشته‌های فیبر هستند بروید.

ریمل ضد آب: اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که بدنتان تعریق بیشتری می‌کند و یا به صورت مداوم از استخر استفاده می‌کنید بهتر است به سراغ ریمل‌های ضد آب بروید. همانطور که از اسمش مشخص است این نوع ریمل‌ها در برابر آب مقاوم هستند. چرا که در ترکیبات این دسته از ریمل‌ها از روغن‌های حاوی مواد معدنی و موم استفاده شده است. بنابراین با انتخاب این دسته از ریمل‌ها دیگر نگران پایین آمدن ریمل خود در پایین پلک‌تان نخواهید بود.

ریمل تقویتی: در بسیاری از مواقع مژه‌ها مقاومت خود را از دست می‌دهند و سست می‌شوند برای تقویت کردن آن نیازمند استفاده از ریملی هستید که علاوه بر پرپشت شدن یا بلند شدن،مژه‌ها را نیز تقویت کند بنابراین بهتر است این نوع ریمل‌ را انتخاب کنید.

ریمل رنگی: ریمل‌ها فقط شامل رنگ مشکی نمی‌شوند. اگر برای جشن‌های خود طرفدار یک تغییر در مژه‌هایتان هستید از این نوع ریمل‌ استفاده کنید.

ریمل جدا کننده: ریملی است همه‌کاره که باعث می‌شود مژه‌های شما ضخیم و حجیم شوند و علاوه بر آن به صورت ضدآب هستند در بین خانم‌ها این ریمل طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. از مزیت این ریمل‌ می‌توان به تفکیک هر مژه به صورت جداگانه اشاره کرد که باعث می‌شود فرم زیبایی به مژه‌های شما داده شود.

ریمل اکلیلی: این دسته از ریمل‌ که در صنعت مد زیاد به آن پرداخته است ریمل‌های اکلیلی است که درخشندگی زیبایی را به مژه‌های شما اختصاص می‌دهد. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی ریمل‌های اکلیلی به صورت پودری و مایع قابل عرضه هستند.

ریمل ضد حساسیت: اگر جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که چشمان حساسی نسبت به آرایش مژه‌های خود دارید(یعنی هنگام استفاده از مواد آرایشی چشمانتان قرمز می‌شود، خارش پیدا می‌کند و یا از چشمانتان اشک جاری می‌شود) و یا جزو افرادی هستید که لنز را به صورت دائمی استفاده می‌کنید به دلیل عدم بروز حساسیت بهتر است ریمل‌های ضد حساسیت استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما می‌توانید چند ریمل را به صورت همزمان بر روی مژه‌هایتان بزنید تا نتیجه‌ی دلخواه حاصل شود. برای مثال اگر شما می‌خواهید مژه‌هایتان بلند و فر باشد بهتر است برای انجام این‌کار از دو ریمل بلند کننده و فر کننده استفاده کنید یعنی ابتدا یک لایه از ریمل بلند کننده بزنید و سپس بر روی آن از یک ریمل فر کننده استفاده کنید تا مژه‌های زیباتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه یک ریمل خوب انتخاب کنیم؟