آموزش تصویری اولاپلکس تراپی در منزل

آموزش تصویری اولاپلکس تراپی در منزل

08 آبان 1398

با دکلره و رنگ کردن‌های مکرر، مو رطوبت خود را از دست می‌دهد و در نتیجه مو وز و خشک می‌شود. برای درمان موهای آسیب دیده می‌توانید از اولاپلکس تراپی استفاده کنید تا موهای آسیب دیده‌یتان را ترمیم کنید. اولاپلکس یک روش درمانی نسبتا جدید است که توسط متخصصان مو ساخته شده است که به درمان و ترمیم مو کمک می‌کند. اولاپلکس، پیوندهای دی سولفید موجود در مو را ترمیم و بازسازی می‌کند، به موها حالت کشش پذیری می‌دهد، از شکستگی آن جلوگیری کرده و موها را تقویت می‌کند. اولاپلکس‌ها از شماره 1 تا 5 در فروشگاه‌های لوازم آرایشی - بهداشتی موجود هستند. برای استفاده از فرآیند 3 مرحله‌ای اولاپلکس دو مرحله‌ی اول را باید در آرایشگاه‌ توسط فرد با تجربه انجام دهید و مرحله سوم را می‌توانید خودتان به تنهایی در خانه بدون داشتن مهارت خاص انجام دهید. شما می‌توانید برای محافظت از موهایتان از این روش ساده استفاده کنید.  


بخش اول انجام اولاپلکس در آرایشگاه


1. آرایشگاهی را انتخاب کنید که از محصولات اولاپلکس استفاده می‌کند

اولاپلکس یک محصول زیبایی است که فقط در آرایشگاه‌های مخصوصی انجام می‌شود. ابتدا سالنی را انتخاب کنید که به او اطمینان داشته باشید و بدانید که از اولاپلکس استفاده می‌کند.

  • برای یافتن سالن‌های زیبایی به آدرس styley.ir مراجعه کنید.

2. آرایشگر اولاپلکس شماره 1 را برایتان استفاده خواهد کرد

از قوی‌ترین و غلیظ‌ترین نوع اولاپلکس است که به دلیل غلظت بالا در رنگ مو، پودر دکلره و تونرها استفاده می‌شود. استفاده از اولاپلکس شماره‌ی 1 از خشکی و آسیب دیدگی مو ناشی از مصرف دکلره جلوگیری کرده، باعث حفظ رطوبت مو شده و به ترمیم پیوندهای سولفیدی مو کمک فراوانی می‌کند.

  • آرایشگر، اولاپلکس را با رنگ مو یا دکلره ترکیب می‌کند. سپس آن را روی موهایتان می‌زند و در آخر آن را آب‌کشی می‌کند.
  • پس از شستن اولاپلکس، موهایتان صاف و ابریشمی می‌شود.

3. با درمان اولاپلکس شماره‌ی 2 همراه باشید

اولاپلکس شماره‌ی 2 برای مصارف حرفه‌ای ساخته شده است. در صورتی که پس از استفاده از اولاپلکس شماره‌ی 1 موها احیا نشده‌ باشند با استفاده از اولاپلکس شماره‌ی 2 موهای تقویت نشده، ترمیم و پیوندهای مو کامل می‌شوند.

  • در این مرحله آرایشگر مقداری از اولاپلکس را روی موهای نم‌دار ریخته و ماساژ می‌دهد و پس از گذشت حداقل 20 دقیقه (بسته به شرایط مو) آن را کاملا آب‌کشی کرده و با سشوار خشک و حالت می‌دهد.

بخش دوم استفاده از اولاپلکس شماره 3 در منزل


1. موهایتان را بشویید و خشک کنید

با استفاده از شامپوی مناسب موهایتان را بشویید تا فلس‌های مو کاملا باز شوند، سپس موهایتان را با حوله به گونه‌ای خشک کنید تا حالتی مرطوب و نم‌دار داشته باشد.

  • از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده نکنید.
  • به این نکته دقت کنید که در حمام نباید از نرم کننده و ماسک مو استفاده کنید.

شستن و خشک کردن مو

2. از اولاپلکس شماره 3 استفاده کنید و اجازه دهید 10 الی 30 دقیقه روی موهایتان بماند

نحوه‌ی استفاده از اولاپلکس همانند استفاده از شامپوی معمولی است که در حمام استفاده می‌کنید. مقداری از اولاپلکس شماره 3 را کف دست‌تان بریزید، سپس آن را روی پوست سرتان ماساژ دهید. توصیه می‌شود برای اینکه اولاپلکس به کل موها آغشته شود موهایتان را با استفاده از شانه‌ی دندانه درشت، شانه بزنید و آن را درون کلاه دوش قرار دهید. اجازه دهید 10 الی 30 دقیقه مواد روی موهایتان بماند.

  • بسته به شرایط مو باید از اولاپلکس استفاده کنید (حداقل 20 دقیقه). اگر موهایتان را به تازگی رنگ کرده‌اید و یا به هر دلیلی آسیب دیدند، بهتر است اولاپلکس را به مدت 1 الی 2 ساعت روی موهایتان قرار دهید.

ماساژ دادن اولاپلکس شماره 3 روی پوست سر

3. موهایتان را با شامپو بشویید

بعد از گذشت زمان در نظر گرفته شده دوباره حمام کنید، موهایتان را آب گرم بشویید، شامپو بزنید و حالت دهید.

  • موهایتان را با سشوار خشک کنید و از موهای صاف، سالم و ابریشمی‌تان لذت ببرید.

شستن مو با شامپو

4. درمان را هر 10 روز یکبار تکرار کنید

برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، باید هر 10 روز یکبار این روش را تکرار کنید تا موهای صاف و سالمی داشته باشید.

اولاپلکس شماره 1 تا 3

بیشتر بخوانید: چگونه موهای سالم زرق و برق‌دار داشته باشید 

مطالب مرتبط