7 مدل ریش برای مردان کچل

7 مدل ریش برای مردان کچل

17 مهر 1398 28,218 بازدید

آقایان همیشه در مورد کم بودن موهایشان بیش از حد نگران هستند و هر کاری بتوانند انجام می‌دهند تا کامل کچل نشوند. بسیاری از آقایان کچل هنوز درگیر ظاهرشان هستند و با آن احساس راحتی نمی‌کنند، چون بیش از حد به موهای سرشان اهمیت می‌دهند. هر چند واقعیت این است که موهای سر آنقدر هم مهم نیست! بسیاری از آقایان کچل می‌توانند مدل ریش‌هایی داشته باشند که دیگران را مجذوب خود کنند و این چیزی نیست جز استفاده کردن از موهای صورت. اگر برخلاف موهای سرتان موهای صورتتان رشد خوبی دارد، آدم خوش شانسی هستید. بسیاری از آقایان آرزو دارند که فقط بتوانند یکی از مدل ریش‌های موجود را انتخاب کنند. ریش یکی از نشانه‌های جذابیت و مردانگی است و حتی بیشتر افراد ریش را نشانه‌ای از مردان واقعی می‌دانند. پس چرا یکبار هم که شده به ریش‌هایتان این شانس را نمی‌دهید که شما را جذاب کنند؟ حتی ممکن است بعد از اینکه این مدل ریش‌ها را دیدید، کامل درمان ریزش مو را کنار بگذارید و با رضایت کامل کچلی‌تان را بپذیرید و خودتان را آماده ظاهری جدید، جذاب و ریش‌دار کنید. سلیقه‌تان را عوض کنید و این مدل‌ ریش‌های فوق‌العاده را که توجه دیگران را از کچل بودنتان دور و به ریش‌هایتان جلب می‌کند را امتحان کنید.


چرا ریش و سر بی‌مو با هم عالی به نظر می‌رسند؟


موی صورت کمبود موهای سرتان را جبران و تعادل را به چهره‌تان بازمی‌گرداند. ریش همچنین اعضای صورتتان را مشخص‌تر و ظاهرتان را در مرکز توجه قرار می‌دهد.


آیا یک مدل ریش برای همه افراد مناسب است؟ 


واقعاً نه. قصد بزرگ‌نمایی نداریم اما مدل ریش واقعاً می‌تواند ظاهرتان را عالی و یا حتی خراب کند. فرم و نوع ریشی که انتخاب می‌کنید، می‌تواند نقشی تعیین کننده در چگونه به نظر رسیدن شما داشته باشد و اگر هوشمندانه اننخاب نکنید ظاهرتان را خراب می‌کند پس فرم صورتتان را برای اینکار در نظر بگیرید. اولین کاری که برای مدل دادن به ریشتان انجام می‌دهید، این است که از آرایشگر با تجربه کمک بگیرید. آنها جدا از نوع ریش و اینکه خودتان چه مدل ریشی می‌خواهید، در درجه اول فرم صورتتان را بررسی می‌کنند. دو عواملی که در پایین ذکر شده‌اند، در اینکه چه ریشی بیشتر از همه به شما می‌آید، نقشی حیاتی دارند.


انواع نوع ریش و فرم صورت


مدل ریش کادر دار

ریش کادر دار - صورت بیضی شکل

اگر صورتتان بیش از اینکه پهن باشد، کشیده است و پیشانیتان بزرگتر از خط فکتان است، شما صورت بیضی شکل دارید. این نوع صورت ممکن است خط فک مشخصی داشته باشد اما استخوانی و برجسته نیست. برای این فرم صورت، ریش مربعی شکل روی فک و خطوط صاف و تمیز روی گونه مناسب است. سعی کنید ریش‌های قسمت پایین را مرتب و آراسته نگه دارید. شما از مدل‌های زیادی برای ریش می‌توانید استفاده کنید، زیرا اجزای صورت بیضی شکل به صورت طبیعی یک اندازه هستند. مدل ریش کادردار که در تصویر می‌بینید، به صورت شما می‌آید. همچنین ریش بلند و پرپشت یا حتی انواع ریش بزی برای شما مناسب است.

مدل ریش بی زاویه

ریش بی‌زوایه - صورت مستطیل شکل

اگر درازی صورتتان بیش از پهنای آن است فرم صورت شما مستطیلی است. شما می‌توانید از ریش بلند استفاده کنید و ریشی آراسته و بی‌زاویه داشته باشید. فقط توجه داشته کنید که ریش‌های روی گونه باید کمی بلندتر باشند. اینکار ظاهر استخوان فک شما را پهن‌تر نشان می‌دهد و توجه را از کشیدگی صورت شما دور می‌کند. اگر دوست دارید می‌توانید سیبیلی متصل به ریش‌هایتان هم داشته باشد.

مدل ریش ریشابیل

ریش ریشابیل– صورت مثلثی شکل

در این فرم از صورت‌ها معمولاً استخوان‌ فک کشیده‌تر از پهنای استخوان گونه است. ریشابیل مدلی شیک و امروزی برای کسانی است که این فرم صورت را دارند. می‌توانید کمی ریش هم روی گونه داشته باشید اما حتماً باید آنها را کوتاه نگه دارید، در غیر این صورت استخوان فک شما حتی پهن‌تر هم به نظر می‌رسد. شما با این مدل ریش از آفتاب سوختگی هم در امان خواهید ماند. انتخاب‌های دیگری برای این شکل از صورت مناسب است مانند ریش بزی متصل به سیبیل و مدل بالبو که پایین‌تر توضیح داده می‌شود.

مدل ریش خطی

ریش خطی – صورت دایره شکل

کشیدگی و پهنای صورت شما معمولاً به یک اندازه است و استخوان فکتان ضعیف و بدون زاویه است. مدل ریش خطی کمی زوایای صورت شما را مشخص می‌کند. روی گونه‌هایتان را بدون ریش بگذارید ولی اگر می‌خواهید آن قسمت هم ریش داشته باشد آنها را خیلی کوتاه کنید. ریشتان باید همیشه خطوط زاویه‌دار و تمیزی داشته باشد که به سمت چانه، پایین می‌آیند. این خطوط باعث می‌شوند تا آن قسمت مشخص و کشیده‌تر نشان داده شود. شما می‌توانید ریش خطی را به مدل کادر دار تغییر دهید فقط مراقب زاویه‌ها باشید.

مدل ریش لنگری

ریش لنگری – صورت قلب شکل

در این نوع صورت، پیشانی پهن‌تر و استخوان‌های گونه برجسته‌تر هستند و چانه تیز و کوچک است. ضعیف بودن پایین صورت و چانه جذاب نیست بنابراین بهتر است که این افراد ریش مدل لنگری داشته باشند که قسمت پایین صورت آنها را می‌پوشاند و باعث می‌شود که آن قسمت پُرتر به نظر بیاید.

مدل ریش بزی

ریش بزی – صورت مربع شکل

همه ابعاد صورتتان یک اندازه است و معمولاً استخوان خط فک شما قوی است. با اینکه این نوع صورت خیلی مردانه است و خط فک قوی که مزیت به حساب می‌آید را دارد اما قطعاً نمی‌خواهید که صورتتان را شبیه به جعبه کنید. ریش‌های مثلثی یا مستطیلی شکل اطراف چانه برای شما مناسب است. ریش مدل بزی هم به این نوع صورت خیلی می‌آید زیرا خط فک را بدون مشخص‌تر کردن آن خوب نشان می‌دهد.

   
مدل ریش بالبویی

ریش بالبویی – صورت الماسی شکل

استخوان گونه شما پهن‌ترین قسمت صورتتان است و پیشانیتان کوچک‌تر است. خط فک تقریباً به اندازه پیشانی است و احتمالاً خط فک شما زاویه دارد. ریش مدل بالبویی گزینه خوبی برای این است که فک زوایه‌دارتان را بیشتر نشان دهید و کمی توجه دیگران را به سمت چانه خود ببرید اما زیاد اینکار را نکنید. بیشتر مدل‌های ریش به این نوع صورت می‌آیند، فقط سعی کنید کمی ریش روی چانه داشته باشید و حتماً آنها را کوتاه نگه دارید زیرا اینکار توجه را به سمت این قسمت می‌آورد و ظاهر اجزای صورتتان را کشیده‌تر می‌کند. شما همچنین می‌توانید روی گونه‌هایتان ریش بگذارید و آنها را به بلندی ریش‌های قسمت استخوان فک نگه دارید.

همانطور که می‌بینید سر بی‌مو به این معنی نیست که دیگر جذاب نیستید. همه این اطلاعات در مورد فرم صورت را به کار ببرید و مدل ریش‌هایتان را عوض کنید. در این صورت شما حتی بدون داشتن موی سر هم احساس خوبی به خودتان خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کرم اصلاح صورت آقایان  

مطالب مرتبط